Insidious (2010)

Celkevě to nebyl špatnej horor, zezačátku jsem byl velice nadšenej... jenže po první třetině filmu, u které jsem si říkal, že je to naprostá bomba, to někdo prostě pos*al a od chvíle, kdy se objevili "blbej a blbější" tak to šlo už jen z kopce... velká škoda.

Obřad (2011)

Nic převratného se nekoná, nicméně snímek je vcelku půspobivý. Minimálně kvůli skvělému Hopkinsovi stojí za to Obřad vidět, ani přes svůj věk totiž neztrání nic ze svého úžasného herectví. Právě jeho postava je tou, která vytváží ty nejpůsobivější scény ve filmu, které jsou navíc podkresleny velice zdařilým soundtrackem dokreslujícím atmosféru. A nakonec si neodpustím připomenutí scény s mobilem, ta neměla chybu.

Husk (2011)

První zkouknutej film letošního After Dark Horrorfestu docela překvapil. A po delší době jsem se zase párkrád celkem lekl :)

Tichý dům (2010)

Vcelku zajímavý komorní nezávislý španělský horor

Život po životě (2010)

Film, kterej vzbuzoval velká očekávání a přinesl vcelku zklamání... tohle se bohužel Eastwoodovi příliš nepovedlo. Režijně film rozhodně špatný nebyl, jen byl prostě dost o ničem.

Ledová smrt III (2010)

Rozhodně slabší než první dva díly, ale taky fajn slasher... kdo má rád horory, doporučuju sehnat rozhodně aspoň ty předchozí dva. V poslední době se jedná určitě o nadprůměr oproti běžné komerční produkci.

Intimní past (2011)

Znovuzrozené legendární studio Hammer přináší v řadě po sobě již druhý (po zbytečném remaku Let Me In) velice nevýrazný horor (spíš thriller),, což je to docela škoda vzhledem k naopak poměrně výraznému obsazení. Po slibně vypadajícím rozjezdu film zklouzne ke klasickým klišé, kterých jsem viděl desítky a následující děj se tedy stává předvídatelným a nezajímavým. Tenhle kousek tak padá do podprůměru a drží ho nad propastí odpadu jen dobří herci, i když tu díky scénáři neměli vlastně ani moc prostoru se předvést.

Řetězová zpráva (2010)

Další neuvěřitelný omyl české distribuce, mířící zanedlouho do našich kin... je neuvěřitelný, jak u nás vždycky dokoážou vyhrabat ty největší paskvily a hromady světovejch lahůdek si ani nevšimnou, popřípadě vyhrabou až jejich americký remaky... nechci film házet do úplnýho odpadu, jakožto milovník hororů všeho druhu musím uznat, že nějaký ty vraždy byly celkem vychytaný. Bohužel, to je na dobrej horor málo, to je totiž málo i na čiste slasher. K šílenství mě přiváděly neustále se opakující scény... aby náhodou divák nezapomněl, co se stalo před 15 minutama??? Nemůžu se taky zbavit dojmu, že se Chain Letter snažil vypadat jako Saw a jak konec napovídá, doufám, že se někdo dokonce nerozhodl, že tenhle zákeřnej útok na inteligentního diváka bude mít další pokračování, jelikož tenhle počin (na rozdíl od serie Saw) už nemá kam upadat. Nelogičnosti děje už ani nemá cenu zmiňovat, navíc tuším, že v ostatních komentářích je dostatečnej výčet.

Vem si mou duši (2010) odpad!

Naprostej nesmysl od první do poslední minuty s urážlivě přehanou stopáží navrch. Přemýšlím, jestli v tom byla alespoň špetka nějaké logiky. Snesu hodně nesmyslů pokud jde o horory, kouknu na kdejakou kravinu, ale za čas ztracenej tímhle filmem by si Craven zasloužil pořádně krvavou odplatu v převleku prasete!

Cizinec (2010)

Neskutečná nuda, kterou nezachránil ani Depp. Ke 3* místo dvou jsem se přiklonil jen díky posledním asi deseti minutám. Nicméně i ty mohly být mnohem lepší, kdyby se nesly ve stylu Inception a závěrečné titulky by přišly se zastřelením gangsterů.