Setkáme se v St. Louis (1944)

Obyčejný příběh s neobyčejným zpěvem Judy Garland, spousta skvělých hlášek, několik klišé, ale taky důkaz že se dá natočit lovestory s (aspoň myslím) jediným "I love you".

Edith Piaf (2007)

Dechberoucí výkon hlavní představitelky zabitý nedotaženou režií. Opravdu nechápu, co je špatné na chronologickém vyprávění příběhu. Namísto toho se tu neustále (a hlavně bezdůvodně) přeskakuje o desítky let, což spolehlivě ničí emoce a celkovou orientaci v ději. Dojem z filmu 3*, Marion jednoznačně 5*, takže tak.

Noční let (2005)

Nevím, co tady spoustě lidí vadí na druhé části filmu. Jasně, je trochu přestřelená (některé Murphyho pózy byly fakt komické), ale zas je to pěkné (a přitom pořád vcelku napínavé) odlehčení po výborné první části v letadle. Jinak vidět to nějaký úředník v Bruselu, tak nám zakážou do letadla brát i ty propisky...

Luk (2005)

Dost rozporuplný film. Na jedné straně poměrně zajímavé prostředí a zápletka, na druhé ale často nejasná motivace postav, jejich nelogické chování. První zhruba polovina filmu měla velice pohodovou atmosféru, která se ovšem s blížícím se koncem měnila spíše v nudu. Kim má ve své tvorbě povedenější snímky.

Lítám v tom (2009)

Zajímavý námět a zajímavé prostředí jsou věci, ve kterých by tento film mohl vyniknout, bohužel je tomu přesně naopak. Problematika Clooneyho práce je na začátku pěkně rozjetá jen proto, aby byla vzápětí odsunuta na vedlejší kolej. Taky mě vcelku iritovalo, že film, který se má zabývat životem "frequent flyera", má scén z letadla / letiště méně než leckterá rodinná komedie.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Chelios je tak trochu jiný akční hrdina. Akce není "zdržována" nadbytečnou logikou, nebo souvislostmi, ale za to je neustálá a hlavně zábavná. Nehledejte zde žádné hlubší myšlenky, vypněte mozek a jen se bavte!

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Vcelku netradičně pojatý seriál, ovšem o to zábavnější (černého humoru tu rozhodně není pomálu). Seriál sice po čase zaběhne do určitých kolejí, což může někoho nudit, u mě se tak naštěstí nestalo. Podle mě rozhodně mnohem lepší, než Six Feet Under.