Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Vynikajici koncert,super hity...Prostě žrádlo pro fandu téhle výborné Německé skupiny.

Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (2004) (amatérský film)

Neni to spatny,ale na posouzeni opravdu kratky,ale verim,ze v delsim provedeni by to nemuselo byt vubec zly.Nej scena-urcite Sestricka;)

On je žena! (2005) (seriál)

Serialy moc nesleduju,obvzlaste ty z produkce TV Nova,ale tenhle jsem mel bohuzel tu cest videt a nebylo to nic jineho nez ostatni trapne serialy tohoto druhu.Nic pro mne

Mafiáni (1990)

Co muže vzniknout když se Martin Scorsese rozhodne natočit mafiánskej film a do hlavních rolí obsadí svého oblíbence De Nira a Joe Pesciho?Nic jiného,než znamenitý snímek,který vstoupí do zlatého fondu filmové historie.Mafiáni jsou zvárněni podle knihy bývalého gangstera,který se podilel i na scénáři,což poukazuje na realičnost a kvalitu filmu.Děj se odehrává v Brooklynu,je to vlastně kronika, na jejímž počátku stojí malý chlapec,který se seznamuje s mafií,která ho čím dál více přitahuje a po čase se stane i jejim členem.Ne vše, co jeho bratři dělají,se mu líbi,ale než aby žil jako obyčejný človek,zvyká si a stává se čím dál víc uznávanějším.Goodfellas je označován za takovou tečku a poslední mistrovske veledílo mafiánských filmu,podle mého jednoho z nejleších, a mně nezbývá než souhlasit.

25. hodina (2002)

Malý,velký film.Je těžke říci,čím je tento film tak skvělý,možná je to hereckémi výkony,které jsou bezchybné,nebo snad dialogami a scénářem,jež byly přesné a dranatické,nevim,ale každopádně mně tento film zaujal.Z každé scény jsou cítit emoce a vypjatá nálada Montyho(jež brilantně ztvárnil Ed Norton),který za pár hodin přijde o svobodný život a proto se rozhodne sejít se s přáteli a otcem a strávit s nimi poslední chvilky na svobodě.Scéna před zrcadlem za doprovodu jazzové hudby od Terence Blancharda,která i doprovází celý film, je ohromující a jedna z mych nejoblibenejsich vůbec- naprosto výstižně popisuje pocity a předkládá současnost taková jaká je.Konec je,jak jsme tak trochu u Spikea Lee zvyklí-zajimavý a dobře ztvárněný.Tímto filmem má u mne Spike velké plus a stojí za to ho vidět.

Old Boy (2003)

Bomba!Asi tak by se dal charakterizovat tento film Chan-wook Parka,jez je naprosto drsny,citovy,mrazivy a cely zabaleny do stylového asijskeho kabatu.Priběh je dokonale promyšlený,děj jsem hltal s otevřenou pusou a neustále mne nutil premýšlet o každé události,hledat body a návaznosti,diky kterym jsem se mohl aspoň trochu orientovat a film tak pochopit se všim všudy.Kamera a vizuálni vychytavky jsou úžasné,v tomhle jsou proste Asijci jedničky.Trhani zubů za zvuku Vivaldiho “ zimy“ ze Čtyř ročních obdobi čí pojídání živé chobotnice nemá chybu,ale takových akčnich scén je Oldboy přímo nabitý,scéna stíhá scénu a divák se tak ani na okamžík nenudí.Když jsem opouštěl kino byl jsem po dlouhé době nadšen a stále myslel na podstatu filmu.Kamera je naprosto dokonalá!!!! Kam se hrabe Amerika,tenhle film je po všech stránkách geniální a těžko budu hledat sebemenší chybu.Min-sik Choi je neuvěřitelnej.Do té doby jsem viděl pouze pár Korejských a celkově Asijských filmů,ale po tomto mistrovském dile,jsem se to rozhodl napravit a začal se zajimat o Asijskou filmografii.Tento film je kult a ja ho zbožňuju-TOP 3.Dávám 100% a chtěl bych deset hvězd,protože kvůli takovým filmům jsem zde ,už ted tvrdím že remake tak kvalitní nebude-aspoň ne for me.A uživatele "MaxPower" a "DD" smazat;)

Requiem za sen (2000)

K tomuto filmu jsem se chystal dlouho a očekával jsem něco ve stylu “Trainspotting“,ale co jsem viděl,to mi vzalo dech.Režisér Darren Aronofsky opět ukázal že umí a ve filmech s liskými vztahy a city je vynikajici.Začatek se rozjíždí pomalu,klidně a čím dál víc ubírá na rychlosti..Přátelé rozjedou obchod,zatím se vše daří,s přítelkyní plánují budoucnost,matka,jež je závislá na televizi a cukru neustále sleduje své „brainwashing“ pořady a všemožné reklamy,ale po čase,jak už to tak většinou bývá se začnou vyskytovat problémy.Hudba je opravdu výborně vybraná,elektro a smutné skladby(Kronos Quartet) ještě více posilujou mrazivou atmosferu filmu,jež na konci vyústí do těžko popsatelných,smíšených a z těží ztravitelných pocitu.Nutno vidět!

Válka světů (2005)

Tak na tento film jsem se těšil a vkládal do něj naděje a možna právě kvůli tomu mne i trochu zklamal.Po vizuální stránce je to výborné dílo,co se týče kamery a střihu-rovněž super,zaujaly mne hlavně subjektivní pohledy kamery a střihu.Film je postavenej z velké části nejen na efektech ,ale na lidskych vztazich,ovšem ne tak jak „Znamení“,které se mi libilo více.Ve filmu je par nelogičností,ale vlastně to není ani tak podstatné,jelikož lepší stránky tohoto filmu jsou jinde a kdo by to v takovém filmu řešil.Do poloviny filmu jsem se nenudil ale naopak, byla radost pohližet na T.Cruise který odvedl vynikajíci práci a zdá se mi,že v posledních filmech chytil druhej dech a začíná pořádně hrát,role mu sedla,ale co se týče hereckých výkonu jeho dětí,tak tady bych si dovolil trochu kritizovat,hlavně výkon syna,který se mi zdál poněkud protivný a celkově my byl nesympatický.Co se týče dcery,tak tady bych to kvůli věku pochopil,ale možna i proto jsem oznacil tento film za lehký nadprůměr.2 polovina byla o něco horší,hlavně konec mne trochu zklamal,ale ponevadž vychází z knihy-tudíž je základ daný,tak se to dalo předpokládat a pochopit ,ale na druhou stranu se na tom mohlo trochu více zapracovat.Tento film možná je Spielbergův mezník,ale za jeho nejlepší film ho opravdu nepovažuji.Když to shrnu tak celkově dobrý-něco mezi 3 a 4*,ale mohlo to být ještě o kus lepší.Je to jeden z těch filmů,na které se vyplati zajit do kina,doma to prostě není ono.