Ranhojič (2013)

Pro někoho z oboru dosti zajímavý film. Klidně bych si dokázal Ranhojiče představit jako seriál, kde by díl od dílu odkrývali nějaký orgán a ve své době ho zkoumají, popisují a boří veškerá tabu a mýlky dosud známé. Herecky hodně dobře namíchané, výprava a celková vizualizace na jedničku. Na svou délku vůbec nenudil, zaujatě jsem si film užíval.

Sabotáž (2014)

Průměrná akční kriminálka. Arnie nemastný neslaný, stokrát lepší jeho mini role v Expendables. Plusové body za to, že jsem do doby než to puklo nevěděl, kdo stojí za krvavou zabíjačkou členu týmu. Za zmínku stojí Mireilee Enos, která vypadala, jako by nehrála ale dala si do nosu a naskočila na plac - věrohodně zahráno.

Zůstaň se mnou (2014)

Trochu mi to připomínalo Hvězdy nám nepřály. Fajn drama, ve kterém exceluje Grace Moretz a její hvězda stoupá. Docela věrohodně vykresleno, jak by asi fungoval vztah na dálku a jeho nástrahy. Jak film dopadne, každého trkne hned ze začátku. Chvílemi dojemné, ale určitě ne jako zmíněné Hvězdy... Pohodové, fajn hudební doprovod, dobré herecké výkony. S klidem 4*.

Nelítostný Parker (2013)

Pro mě béčková záležitost. Statham už prostě nepředvádí to, co kdysi a to ubírá na kvalitě filmům, kde by měl být hlavním tahákem. Zbytečná Lopez, potěšil svou mini roli alespoň Nolte. Sem tam povedená hláška, a na konci ukázal lehce Statham, co ho kdysi zdobilo. Podprůměrný film, který si se svou délkou docela zahrává...

Bella a Sebastián (2013)

Příjemný, oddychový rodinný film. Kdo má rád filmy, kde se hlavní hrdina spřáteli se zvířetem, tak neváhejte. Navíc se film odehrává v nádherném prostředí alp, a za ty záběry a krajinu to fakt stojí.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Shoduji se s většinou zdejších komentářu. Zatím se jedná o nejslabší díl Slyových Postradatelných. Ne že by zde nebyla akce, ta tvoří většinu filmu jako u předchozích dílu. Ale přišlo mi jako naprosto zbytečné zde nacpat "young generation", která (jestli teda měla...) Expendables vůbec neoživila ale naopak mi "kids" přišli jako rušivý element. TI Expendables ve trojce nejsou tím čím v jedničce a dvojce. Takže pro pokračování s mladíky pryč a zůstat u toho, co přineslo ovoce na začátku.

Želvy Ninja (2014)

Příjemná oddychovka. Příběh není zrovna bůhvijaký, ale akci a vtipem určitě film, který stojí za shlédnutí. Pro lidi, kteří vyrůstali na kreslených Ninja želvách určitě povinnost. Vrátil jsem se o několik let zpět a byl bych rád za pokračování.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Tak knihu jsem četl, a zatímco ji hodnotím skoro 100%, film zaostává. Kniha se četla sama, stále jsem se smál a přečtena byla hned. Zatímco u filmového zpracování mi chybí ono kouzlo, které kniha měla. Přišlo mi, že se nudím. Ve filmu některé Alanovy setkání se slavnými osobnostmi 20. století působí fraškovitě, oproti tomu, jak byly popsány v knize. Na zkaženém dojmu může mít svou vinu i to, že jsem viděl nadabovanou verzi... Nicméně pár světlých momentu film měl a tak hodnotím slabším průměrem.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Tak u první série nasadil Del Toro vysokou laťku a snad se ji bude držet i v pokračování. Pořád jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami ale nakonec jsem se rozhodl tu jednu si ponechat, kdyby to nejen udrželo stejné grády ale i proto, kdyby se The Strain posunul ještě o nějakou píď vzhůru. Atmosféru má seriál od 1. dílu skvělou. Obsazení přesně pasující na jednotlivé herce. Nejvíc si roli užívá asi Richard Sammel. Díly byly návykové a s velkým očekáváním, co se bude dít dál, jsem vyhlížel další pondělky. Povedený seriál, který na upírství pohlíží z poněkud jiného úhlu, než jsme byli zvyklí.

Doupě (2014)

Film, kde člověk ví, co se stane. Teda jestli viděl Okrsek 13... Zbytečný film. Plusy za Davida Bellu, který si zde střihnul naprosto totožnou roli s Okrskem a samozřejmě za P. Walkera, kterému je tento film věnován.