Zamilovaná zvířata (2007)

Kdo by čekal multimediální přednášku z etologie, bude zklamán, ale ptáčci a špetka sladké francouzštiny to zachraňují :)

Po přečtení spalte (2008)

"Po přečtení spalte" aneb co dělat v neděli večer v Praze, když vám ujede bus a další jede až za 2 hodiny. No, lepší než mrznout venku, to zase jo ... Coeni, neCoeni, jednu nebo dvě * ? Shit, nohy jsem měla v teple, tak za dvě ..

Love Bite (2008)

Škoda, že tvůrci Stmívání neviděli tuhle 3minutovou hororovou lovestory - mohli to rovnou zabalit. PS: Neodcházejte před titulky. :)

Ocas ještěrky (2009)

Josefova "cesta nočním mořem" k sobě samému. Zásadní cesta, které se nedá vyhnout, kterou si nevybral, ale musí jí projít, ať na jejím konci čeká začátek nového života, šílenství či smrt. Film výborně zobrazuje určitou omezenost vnímání a sebereflexe člověka v této etapě, nutnost nechat se nést. Berte to při jeho sledování v patrnost. __ Kdo jste imunní vůči oduševnělé kráse tváře Davida Švehlíka a jeho perfektnímu vystižení postavy Josefa (nechápu, ale stát se to může :) odečtěte si z mého hodnocení MAXIMÁLNĚ jednu *. Speciální vzkaz pro žrouty popcornu: Ne, ne, ne. Ne! :)

Mrtvý muž (1995)

"Nikdy nezapomínej: ... chodíme nad peklem ... prohlížejíce si květy." (Kobajaši Issa)

Valerie a týden divů (1970)

"Dobrou noc, můj čaroději / slyš svou vílu, slyš, jak štká. / Slyš, jak pláče v beznaději, / noc jí truchloroušku tká. // Dobrou noc, má plavovlásko, / dobrou noc a sladce spi, / až se probudíš, má lásko, / nevyzraď své tajemství." ... Vizuálně okouzlující vhled do fantazie dívky v jediném metaforickém týdnu na přelomu mezi dětstvím a dospělostí. Můj osobní film. K tomu všemu, co zde již bylo řečeno, chci ještě vyzvednout myšlenku prostupující celým dílem: Poznávejte bez předsudků - sebe sama i ostatní, hrajte si, fantazírujte - až pak se přizpůsobujte, "probuďte". Ne naopak - nebo z vás budou pokrytci, milé děti. :)