Danny Rose z Broadwaye (1984)

Príbehy tohto "škaredého frustrovaného chlapíka" sú v americkej produkcii natoľko výnimočné, až z toho kritici a diváci občas strácajú súdnosť. Ľahko sa potom oceňuje superlatívmi, ale faktom je, že Svěrák&Smoljak strčia veľkú časť Woodyho príbehov pokojne do vrecka. Nešťastník Danny je toho príkladom.

Tygří oči (1986) odpad!

Tieto akčné scénky museli vymýšľať snáď úplní magori. A k nim výber Garyho Buseyho a jeho dvoch lícnych svalov v úlohe kladného hrdinu.

Stará puška (1975)

Nikto nemá právo súdiť konanie druhých, ale každý z má právo na sebaobranu. A každý, kto ubližuje našim najbližším, ubližuje nám. Vďaka tomuto filmu sme opäť o niečo múdrejší.

Odhalenie Alžbety Báthoryčky (1965)

Obsah k filmu nie je celkom presný: film totiž reaguje na skutočnú udalosť, vďaka ktorej nesú v našom kraji Čachtice honosný názov Hollywood. :-)

Dievča z jazera (1978)

Dve hviezdičky za rekreačnú oblasť Dubník pri Starej Turej, kde sa film točil. Režisér Ján Lacko - myjavský rodák - popularizoval náš kraj aj týmto spôsobom.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Napriek tmu, že piaty diel už trochu viac pokrivkáva za poetikou predošlých častí, napriek tomu, že je v ňom zopár prázdnych miest a kŕčovitých dialógov, i tak je to stále uveriteľný príbeh mužov vo svojom veku.

Šepoty a výkřiky (1972)

Šťastie pre režisérove príležitosti, keď ho kritici vynášajú do nebies, nešťastie pre jeho tvorbu, ak tomu naozaj uverí. Bergman je majster silných príbehov, problém je s ich pozerateľnosťou. Šialená nuda.

Nejasná zpráva o konci světa (1997)

Jakubisko zjavne za zenitom svojej tvorby. Čo o to, sú to stále pekné obrazy, ale vytratil sa príbeh, magično a história. Dosť veľká nuda, navyše s pohromou, ktorú Juraj naozaj nezvládol - protežovaním manželky do hlavných úloh. Deana nie je zlá herečka, ale nevie zahrať všetko a toto už vôbec nie.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Pozerám Jakubiska a je mi dobre, mohli sme si vravieť až do tohto filmu, ktorým sa zrejme nadobro uhasil Jakubiskov filmársky apetít. S čerešničkou na torte, ktorou je práve tento film o nie najlepších časoch. Majsterštych na pohľadanie.

Ja milujem, ty miluješ (1980)

Viete prečo komunisti zakázali tento film? Je to preto, lebo im bola odhalená podstata rovnosti - každý máme rovnakú šancu na lásku. To však nebola rovnosť podľa ich Gusta, takže film šoupli tam, odkiaľ sme ho potom vytiahli na piedestál slovenskej kinematografie. Mnohí si to už nepamätajú, ale aj na Slovensku sa kedysi robilo umenie a točili skvosty. Pozerajte Hanáka.