Wadjda (2012)

Krásný film s úžasným koncem. Film o jiné zemi, kultuře, u kterého jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že mohu žít jinde. Pravda, dílo hrálo na city, ale nevadilo mi to ani trochu.

Medianeras (2011)

Nijak zvlášť mě to nezaujalo. Zajímaví hrdinové, především zajímavý styl vyprávění, po vizuální stránce...moc pěkné, jiné, než z Hollywoodu. Za srdce mě to ale přece jen příiš nechytlo. Tempo vyprávění na mě bylo pomalé a skoro až dokumentární.

Džungle rtěnek (2008) (seriál)

Naprosto strašná slátanina s miliónem hvězdiček. Nudné postavy, nudné příběhy, nudné dialogy. Soap opery jdou natočit mnohem zajímavěji.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Ellen mám dost ráda a toto předávání Oscarů mi přišlo vtipné. Nemám ale příliš srovnání. Horší už to bylo s cenami, tentokrát bych ve většina případů hlasovala úplně jinak. Vlk z wall street se mi líbil moc, stejně jako Leonardo, takže to, že dopadl jak dopadl, to mi radost neudělalo. Jinak koukat na hvězdy a hvězdičky - načesané, v krásných róbách a všechny pohromadě, to je pro milovníka filmů prostě sváteční večer.

Hra na hraně (2013)

Nečekaně dobrý film. Skvělí herci, zajímavý příběh, který se podařilo podat srozumitelnou formou - takže žádné složité vyprávění, uvádění do děje apod. Do poslední chvíle napínavé.

Ona (2013)

Panečku. Ta myšlenka plní sen všech narcistických osobností...no nebylo by to krásné? Tedy, až na ten konec, to už je po iluzi. Film hodně vytváří Jaoquin, ale o tom snad nikdo nemůže mít pochyby (jednak si filmy, kde účinkuje, velmi dobře vybírá, a jednak je to pan herec), sexy hlas Scarlett, úžasné dialogy, ale především famózní hudba. A děj se ubírá dál a nenechá se vtáhnout do klišé, je velmi volnomyšlenkářský a vše je v něm dovoleno. Je to úžasně poetické a snové. Takových filmů je strašně málo.

Přežijí jen milenci (2013)

Netradiční. Pomalé, pro to správné sledování je potřeba mít tu správnou náladu - chtít se zastavit a vnímat s otevřenou myslí. Příběh mi nepřijde až tak famózní a přesahy, o kterých se tu dočítám, jsou určitě možné, ale nějak mě u filmu nenapadaly....pro mě to byla zajímavá love story, dobře herecky obsazená, s úžasnou atmosférou a skvělým způsobem zobrazení....netradičně pojaté klišé.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Nádherný film, který mě skutečně dojal. Miluji Mary Poppins, viděla jsem ji v divadle a některé melodie mám i po letech stále v hlavě, stejně jako slavé superkalifradžilistikexpijalidózní :) Film byl poetický, pro všechny s dětskou duší a široce otevřenýma očima, kterýma se můžeme dívat optimisticky na svět, i když se ne vždy daří. Dvojice Hanks a Thompsonová byla báječná a ozbvlášť Emma byla úžasná. Nádherné.

Síla lásky (1995)

Klasická nemastná neslaná romantická komedie, s dobrým hereckým obsazením. Tento žánr můžu a vždy se na něj ráda podívám a u hodnocení mhouřím oči.

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Miluji tyhle seriály, zejména když je u nich logo MTV. Ne, vážně...není mi už bohužel náct, ale pro všechny ty upíří a vlkodlačí story s pěknými herci, svižnou muzikou a líbivou kamerou mám prostě slabost. Nejspíš to útočí na mé nejnižší pudy a potřeby, ale co už. Čas u nich úžasně uteče a mně je tak nějak lehčeji. Je to asi brak, ale mně se líbí.