Hon za ledem (2012)

Nuž je mi ťažko na duši keď sledujem výroky tých tupých hláv, ktorí tvrdia, že je všetko v richtigu. A nepresvedčí ich nič. Bohužiaľ ich je väčšina. Preto nás nečaká ružová budúcnosť. Nejdem šíriť skepsu, ale pre fanúšikov globálnych zmien je tu ešte čosi lepšie - An Inconvenient Truth. Spánombohom planéta Zem..

Elysium (2013)

Tak a už si kúpili aj Blomkampa! Toto sme už všetci niekde videli - Mad Max, Johnny Mnemonic, Sudca Dredd atď. Keby aspoň malá inovácia. Namiesto toho dievčatko s rakovinou, ožiarený Damon, zlí boháči a dobrá chudoba. A taký potenciál..Na toto vám páni ser..m!

Útok na Bílý dům (2013)

Vedel som o čo pôjde a napriek tomu ma tie klišoidné sračky vyrušovali až do konca! Ja už fakt neviem či sú tí Američania takí tupí alebo.. asi sú. Aj naši ľudia pozerajú podobné. Akčňák je to však veľmi slušný až na to dievčatko, ktoré by som sundal už pri prvej replike.

Stopa vede do Liptákova (1969)

Škoda, že som už videl všetky diely pred týmto krátkym dokumentom. Tu som sa zasmial len keď mal pán Padevět povedať svoje meno. Ale zase na rok 1969 to bolo skvelé..

Bratři (2009)

Takto to dopadne keď sa hráte na hrdinu v cudzom štáte. Nie prvý a nie posledný príspevok do pokladnice americkej vojnovej frustrácie. Tentokrát Afganistan. Škoda, že vojna nevymlie hlavy väčšine potentátov. Ale zase, čo by tam vymlela? Vojak má byť bez svedomia a EQ a potom nebude treba točiť sebareflexiu..

Radostná událost (2011)

Prepol som na to len náhodou mysliac si, že po chvíli ma to prestane baviť a chcel som sa ísť osprchovať. No a potom som sa šiel osprchovať až po záverečných titulkoch. S neuveriteľnou prirodzenosťou naturálne natočený film, kde sa cítite ako súčasť toho, čo sa deje pred vami. Dialógy a šaramantné herectvo všetkých postáv sú na úrovni takmer maximálnej. Intimita až za hranicou mojej výchovy. Skvelé!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po dlhšom váhaní som si povedal, že to teda skúsim. Keď už nič iné, tak to bude vizuálne aj muzikálne na úrovni. A aj bolo! Dlhá cesta nenudí, stretávate postavičky od výmyslu sveta a samozrejme postupne takmer celé osadenstvo z LOTRa. Úvod ma paradoxne bavil najviac. Tie hobitie chalúpky sú na zožranie, prírodné kulisy tak isto. V podstate už ani nie je veľmi kam napredovať. Pri predlhých šermovačkách sa síce nechal Jackson trochu uniesť, ale vynahradil mi to mojím lieblingom Miláškom. Ako decko v predpubertálnom veku by som vrnel blahom...

Varúj...! (1946)

Tento snímok ma fascinoval ešte ako malého chlapca. V pamäti mi navždy ostal Muranica plaziaci sa kanálom von z bane. Áno, je to pateticky natočený film no nesmieme zabúdať, že vznikol rok po 2.sv.vojne. A po toľkých desaťročiach ma baví si ho pozrieť znovu. A to môžem povedať snáď len o filmoch Vlastu Buriana..

Zmizení (2013)

Dosť mi to pripomínalo Mlčanie jahniat. Samozrejme na rozdiel od tohto kultu tu nemôžem prehliadnuť pár hluchých momentov. Skrátiť o 30 minút a záver zmeniť. Potom čistých 5..

Liberace! (2013) (TV film)

Mal som obavy , či to budem schopný dopozerať, ale Douglas a Damon to zahrali famózne. Pomohol tomu aj nadľahčený štýl okrem úplného záveru. Opulentný svet žiariacich a nablýskaných kulís býva vnútri prázdny. A nakoniec každý hľadá tie pravé hodnoty..