7 životů (2017)

Jeden z mála dystopických filmů, na který se dalo dívat. Dokonce mě i bavil. Noomi to utáhla víc než dobře.

T2 Trainspotting (2017)

Nostalgie? Retro? To nejlepší pro čtyřicátníky s krizí středního věku na krku.

Vetřelec: Covenant (2017)

Alien Covenant ve mě zanechal rozporuplné pocity. Směr, kterým se vydal, je pro mě méně zábavný a fascinujici. A fascinace je pro mě tím, čím pro mě Vetřelec vždy byl. Těžko říct, kde tohle hledání skončí, snad do sebe všechno lépe zapadne po uvedení celé zamýšlené trilogie. Filosofie jako taková by mi nevadila, ostatně i proto mám, na rozdíl od jiných, rád Promethea. Ale určitá překombinovanost děje a hlavně snaha o stvoření nového vetřelčího universa v podobě nových druhů vetřelců a mutantů, mě nijak nenadchla. Top scéna: výsadek na planetě a první infikace, následující zrod vetřelce v přistávacím modulu s nervním hudebním podkladem v pozadí. Mnohem lépe dopadla loňská hra Alien Isolation, které se podařilo zachovat vše temné a atmosferické z původního Vetřelce. Edit: Po druhém shlédnutí musím jít na plný počet. Začalo mi to do sebe všechno zapadat a ty možnosti pro další dvě pokračování jsou úžasné. Ten celkový audiovizuální a umělecký background se mi začal líbit, celkově jsem si to doma užil víc než v kině.

Labyrint - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Tak neskutečně otravnou a neuvěřitelnou postavu, kterou v tomhle seriálu hraje Tatiana Vilhelmová, jsem už sakra dlouho neviděl. Celkově zklamání a to mě dost mrzí.

Šíleně šťastná (2016)

Vzhledem k tomu že pracuji s duševně nemocnými lidmi, a protože do problematiky trošku vidím, jsem si film neskutečně užil. Je to příjemný a nezkreslený pohled do jejich životů. Hlavní představitelky byly opravdové a uvěřitelné. Milé, nestigmatizující a plné naděje.

Toni Erdmann (2016)

Velmi zvláštní film. Vlastně mi dalo velkou práci prokousat se jím, sledoval jsem ho nadvakrát, dlouho jsem nevěděl, co si o něm mám myslet. Říkal jsem si, že musím být jiný, protože jsem se moc nenasmál, přestože zdejší komentáře hovoří o pravém opaku. Závěr filmu byl ale fantastickou katarzí a fantaskní alegorií. Ta postava obrovského chlupáče tomu dala úplně jiný rozměr. Že čtyř hvězd jdu tedy na pět. Ale upozorňuji, že je to svým způsobem těžký film.

Lucy (2014)

100 %. I am everywhere. This is pure Buddhism.

Don Jon (2013)

Pornhub ano, Scarlett Johansson ne, a za Julianne Moore třetí hvězda.Nic víc.

Contracted (2013)

Znepokojivý a neuchopitelný.A proto tolik fascinující.

Resident Evil: Odveta (2012) odpad!

Bylo tohle opravdu nutné?Pro koho se vlastně natáčejí takhle vyprázdněné filmy, které jsou jen sledem poslepovaných digitálních obrázků?Residen Evil pro mě vždycky byl srdcovou záležitostí.Samozřejmě v podobě videoher, které měly a mají velmi dobrou úroveň.Úvodní tři filmy téhle série mě vcelku bavily a třeba Extinction mám hodně rád, ale už loňské Afterlife napovědělo, že v nejlepším se má přestat a že Extinction měl zůstat posledním v řadě.Nicméně Afterlife se dal ještě s jistou dávkou nadhledu sledovat, ale v případě Retribution nefunguje ani to.Nefunguje v něm vlastně vůbec nic.Co mě iritovalo asi nejvíc je, že dvě hlavní hrdinky celý film prostojí v jakési rádoby ultra sexy pozici s rozkročenýma nohama, jako by se samy chtěly na všechno vy...t.A to taky měly, protože tohle je průšvih jako kráva.