Firefly (2002) (seriál)

Myslím, že môj naj sci-fi seriál. Večná škoda, že skončil skôr ako sa poriadne rozbehol.

Avatar (2009)

Ak budem ignorovať všetky efekty, tak film je vlastne o prírode a vzťahu ľudí k prírode. Obyvatelia Pandory sú ľudia spätý s prírodou, ktorý si ju vážia. Vo filme je ukázaný vzťah, že všetko je zo všetkým prepojené, a život je len kolobeh energie. Pozemšťania, ktorý na Pandoru dorazili sú sebecký, a chcú zničiť nádhernú panenskú prírodu, len kôli bohatstvu ktoré ukrýva. Film nám vlastne ukazuje našu hlúposť, že sme ovládaný peniazmi. Ničíme samých seba, a všetko čo je nám cenné kôli peniazom. Ešte, že sa nájde niekto, komu na Pandore naozaj záleží... :)

Oko dravce (2008)

Hi-tech thriller na štýl Nepriateľ štátu, avšak namiesto Willa Smitha tu máme Shia LaBeoufa. Dej je jednoduchý avšak film je plný adrenalínu, napätia a akcie, vhodný na pozretie si ho v kine, poprípade kvalitnom televízore s 3D zvukom, kedže je skôr stavaný na audiovizuálnu stránku ako dejovú.

Jako štvaná zvěř (1995)

Keby som si ten film pozrel teraz, určite by som ubral zo dve hviezdičky, ale na tu dobu kedy to vyšlo a na ten vek aký som mal :) to bol super akčňák + scénka so Cindy.

13 (2008) (TV film)

Na tv film dobré, ale do kina by som na to určite nešiel. Od začiatku filmu bolo hneď jasné kto za všetkým stojí, bolo však zaujímavé sledovať ako sa vyvíjal dej. Ako oddychový akčňák sa určite oplatí pozrieť, netreba čakať veľa a možno prekvapí.

Návrh (2009)

Romantické komédie nemusím, ale túto som si užil. A je dobré opäť vidieť Sandru na plátne v niečom kvalitnom. Spolu s Raynoldsom tvorili pekný pár na, ktorý bola radosť pozerať. Určite ako príjemnú oddychovku odporúčam.

Andromeda (2000) (seriál)

Neviem preco ma tento serial take nizke hodnotenie, zacal som ho pozerat 8 rokov po jeho natoceni, mozno v tu spravnu dobu, ked uz nieje na co pozerat. Posadka je vtipna, serial sa netvari na nic velkolepe, skor na taku sci-fi oddychovku. A oproti inym serialom sa tvari realnejsie. Neviem ako moze mat serial v ktorom sa presuva energia zo stitov do zbrani, zo zbrani do podpory zivota, z podpory zivota na zachody ... vacsie hodnotenie ako toto.

Deset minut života (2005)

Tak tento film by som odporučil všetkým začínajúcim scenáristom, kameramanom, režisérom. Tento film je o tom ako sa to NEmá robiť.

Strážci - Watchmen (2009)

Keď som vyšiel z kina, tak som nejak nevedel o čom to vlastne bolo. Mal som v hlave zmiešané pocity, nevedel som či som videl niečo úžasné, alebo len nepodarený film. Teraz ked som si to po čase pozrel doma mi to došlo, ten film je len zlý vtip. A na konci som sa zasmial ...

Faunův labyrint (2006)

Guillermu del Torrovi sa tu perfektne podarilo spojiť vojnové prostredie a fantasy rozprávku. Celý dej sa točí okolo malého dievčatka, ktoré je vtiahnuté do rozprávkového sveta v strede konfliktu medzi nemeckým dôstojníkom a španielskymi povstalcami. Jednotlivé línie do seba pekne zapadajú a ich prelínanie si človek ani neuvedomí. Film zaujme okrem dobrého deja, hlavne postavami, ktoré sú vizuálne detailne prepracované, dobrou hudbou a celkovým prostredím. Ak by sa film skladal len z vojnového prostredia, bol by to len obyčajný film s vojnovou tématikou, ale práve spojenie detského vnímania sveta a vojny robí tento film unikátny.