Marná lásky snaha (2000)

I mistr tesař se někdy utne... Skloubit muzikál s Shakespearem v době druhé světové to nemohlo už od počátku dopadnout dobře.

Hodně štěstí, Charlie (2010) (seriál)

Něco tak strašně trapnýho se jen tak nevidí… Disney se nekontrolovatelně řítí do pekel.

Auta (2006)

Nevtíravě dojemný a vtipný scénář, nádherná hudba, špičkový český dabing,originální a bezkonkurenční vizuální stránka… Zkrátka další z vrcholů studia Pixar.

Armageddon (1998)

Tupý, patetický a nechutně vlastenecký film. To se mi vybaví vždycky když vidím Armageddon, tentokrát jsem ho viděla úplně celý (pokrok) a nic to nezměnilo na mém přesvědčení. Při sledování Armageddonu musíte vypnout mozek, abyste si ho užily a nehledaly v něm tu tunu chyb a nesmyslů které v něm jsou.

Harold a Maude (1971)

Film, který snad ve všem, předběhl svou dobu. 78 %

Klíč (2005)

Nudný rozjezd a zbytek... No,nebýt vcelku překvapivé závěrečné pointy,šla bych s hodnocením podstatně níže.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Nadprůměrný seriál který absolutně splňuje úlohu tři čtvrtě hodinového horůrku na každý večer. Horší díly nahrazují ty zdařilejší či ty naprosto odzbrojující. Na Jareda Padaleckiho jsem po tomhle razantně změnila názor a Jensena Acklese jsem si doslova zamilovala. I dokonce český dabing se mi zde zamlouvá. Jednotlivě zhodnocené série: 1- 75% / 2- 70% / 3- 80% / 4- 78%.

Jindřich V. (1989)

Váhám mezi 4* a 5*… Zatím jsem se přiklonila k první variantě, ale jsem si na sto procent jistá, že až to zhlédnu podruhé, budu mít jasno. Opětovně poctivá filmařina mnou oblíbeného a obdivovaného Kennetha Branagha který byl pro filmové verze her W. Shakespeara snad stvořen. Scéna Jindřichova projevu před zdánlivě prohranou bitvou je tak dech beroucí, že spolehlivě strčí do kapsy i projevy Williama Wallace (Statečné srdce) či novodobějšího Jiřího V. (Králova řeč).

Casper (1995)

Jeden nejoblíbenějších filmů mého dětství. Pravda, sentimentu je tu na rozdávání… ale co, je to přece pohádka. Vzhledem ke své době vzniku jsou zde velmi důstojné efekty, perfektní (náctiletá) Ricci a kouzelná hudba Jamese Hornera (klavírní motiv je neskutečně nádherný). Zkrátka poctivý rodinný film, který stejně jako Jumanji, řadím mezi klasiky tohohle žánru.