Jih proti Severu (1939)

Docela věřím tomu, že než přišel Cameronův monumentální Titanic, byl Jih proti severu velkofilmem s velkým V. Monstrózní výprava, nádherná kamera, tesknící hudba, která láme srdce a samozřejmě herci: Nezkrotná potvora Vivien Leigh, švihácký Clark Gable či prostořeká chůva Hattie McDaniel do toho všeho silný láskyplný příběh který nekončí zrovna šťastně. Proč tedy nedát pět hvězd? Protože i přes svoje kvality je to přesně ten případ filmu který bych už asi vícekrát nezvládla zhlednout,nebudu lhát že na tom má svoji vinu doba trvání ale nemůžu říct že jsem se nudila,to ne. Je to zkrátka romantika jedné generace která bere dech i dnes, je učebnicovým příkladem jak se dělá klasika velkofilmů,který by si každý pořádný filmový fanda neměl nechat ujít.

Hra (1997)

Napínavá,rafinovaná,ultra nebezpečná... Taková je Hra Davida Finchera který přeměňuje snobského multimilionáře spolu s divákem ve figurky v jeho člověče nezlob se.Samotnou hru bych si určitě zahrát nechtěla a kdyby se stalo že by jsem se do ní nevědomky zapletla jako hlavní hrdina,myslím že by to byl zážitek na celý život.

Silent Hill (2006)

Vizuálně podmanívý horor,se skvělou hudbou a snesitelnými herci.Celková herní předloha je na filmu znát,je mi jasné že všechno ze hry se nemohlo narvat necelých do dvou hodin ale jakožto neznalec herní předlohy jsem se docela dost ztrácela,zvláště ke konci mi přišlo že některé věci nebyly vysvětleny.Takže slušný průměr.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Splácanina všeho možného- můžu začít od Psycha,Ptáků přes Ty druhé či Oko (až je s podivem že posledně jmenovaný snímek režírovaly tihle dva režiséři).Některé postavy se chovají naprosto idiotsky (otec),které jdou ruku v ruce s nablblým příběhem... Skrátka-samé klišé bez špetky napětí, které každý slušný horor musí mít... smutné je, že na takové filmy které se označují neprávem za ''horor'' ,dnes nalézám na každém kroku.

Fargo (1996)

Skvost ve všech směrech, geniální a originální scénář to jen umocňuje spolu absurdním humorem který pro dvojici režisérů už typický.Pro Frances McDormand byla napsána úžasná role a taky ji úžasně odehrála,dále pak mě zaujal (jako obvykle) Steve Buscemi v roli neodolatelného hajzlíka zabijáka.Po stále kralujícím Big Lebowskim, nejlepší film bratří Coenovích kteří nebezpečně začínají útočit na mou TOP desítku nejoblíbenějších režisérů.

Sedm let v Tibetu (1997)

Nevyvážený snímek. Na jedné straně umělecký film, ale když ho srovnám se Scorseseho Kundunem tak dost pokulhávavá po příběhové stránce. Na druhé straně zase stojí na neočekávatelně vlažném výkonu Pitta, který pojal rakouského dobrodruha Heinricha Harrera pro mě málo důvěryhodně. Celkově mě snímek hluboko nezasáhl, tak jak měl jistě v úmyslu.

Jáma a kyvadlo (1991)

Bohužel nedopatřením jsem si tohle spletla se stejnojmenným hororem z roku 61,byla jsem natěšená ale nadšení rychle pominulo,celou dobu mi vrtalo hlavou proč je v červeně zabarvených číslech začalo mi být jasné to bude jiná verze. Ale i tak jsem se s narůstající nudou dokoukala na trapné béčko u které si dělá srandu samo ze sebe a tváří se rádoby vážně se stupidním příběhem resp. koncem který by byl ve své době prakticky nereálný, se smolnými 49 procenty zaslouženě. Dlouho jsem neviděla film u kterého bych zbytečně promarnila čas...

Alenka v říši divů (2010)

Tohle je film studia Disney, nikoli Tima Burtona… a to je ten největší problém filmu. Ale klady má, které se musí zmínit- v první řadě, zde šílený Johnny Depp, který mne znovu utvrzuje v nesporné škále výtečně zahraných různorodých charakterů. Helena Bonham Carter coby srdcová královna ''stínající hlavy'' je zde správně vzteklá, Anne Hathaway trochu až přehnaně éterická, hudba Dannyho Elfmanna bez debat… Disneyho zásah je více zřetelný než mnou zbožňovaného Tima Burtona, což je obrovská škoda když už si představím co by s Alenkou provedl sám.

Barevný závoj (2006)

Výtečně hrající Naomi a Edward spolu s krásnou hudbou Alexandra Desplata, povýšily tenhle snímek na lehce nadprůměrný a koukatelný.

Vnitřní vesmír (1987)

Nemůžu se ubránit tomu, že jinak výsledný velmi pozitivní dojem kazí pár nepochopitelných/nepovedených scén,například- zápas v autě s liliputánsky zmenčenými záporáky byl pořádně velkej úlet.Jinak hodně na pohodu film u kterého jsem se slušně bavila,žasla nad neuvěřitelnou podobou sympatického Dennise Quaida s Harrisonem Fordem a smála se nad komediastvím Martina Shorta.