Uvnitř (2007)

Byla jsem popravdě natěšená na pořádný horor ale konečný výsledek je zcela rozpačitý. Co bych nejprve vyzdvihla, je že si absolutně z ničeho nebere servítky- nekompromisně reálné nebo spíš naturalistické pojetí, masky a stupňující se zlověstné napětí. Co mě naopak zklamalo a docela naštvalo, byly nelogičnosti a přehnanosti v ději a demence hlavní hrdinky. Tenhle hororový subžánr mi nebude asi nikdy blízký,ale tohle byla jedna z mála čistě hororových vyvražďovaček,kterou dokážu nějak ocenit.

Valerie a týden divů (1970)

Na svou dobu hodně odvážný- nevkusný,zvrácený, nudný a hlavně úplně debilní film.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

„Z popela oheň znovu vzplane, ze stínu světlo vzejde náhle. Až skují ostří polámané, nekorunovaný zase bude králem.¨ Výhrady které jsem měla k Dvoum věžím,se zde naštěstí neopakovaly a já se klaním Jacksonovi za odvahu, že tenhle monumentální kolos natočil. Doopravdy zůstává rozum stát nad propracovaností scénáře a vizuální a estetickou stránkou filmu která vyráží dech. Jeden z nejlepších (spolu se Společenstvem) fantasy filmů, co byli kdy natočeny. 95%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Myslím si že Dvě věže jsou takový MEZNÍK, mezi předchůdcem který byl o několik tříd lepší a následovníkem se kterým se ani nemůže rovnat. Prostě je toho zde hodně- plno akce střídá akci, a než to stačíte všechno vstřebat pomalejší tempo je v nedohlednu... to má za následek roztříštěný děj ,který moc nedovoluje se s postavami sžit. Ale já to neberu jako kritiku- jednoduše musel vzniknout díl kde se to všechno událo aby poté mohl vzniknout díl následující a za ten jsem Jacksonovi neskonale vděčná... Ovšem za úchvatné momenty Dvou věží považuji- pochod Entů, Glumovy schizofrenní monology a bitvu u Helmova Žlebu.

Petr Pan (2003)

Dnes, zhruba po čtvrté vidělo a musím povýšit hodnocení o jednu hvězdičku navíc. Jedním z důvodů je, že dnešní takzvané pohádky/ fantasy (krom HP a pár vyjímek) jsou vyloženě na pendrek, tahle ale, mezi nimi ční jako čirý skvost (strukturně podobný případ- např. Grinch, Kouzelná chůva Nanny McPhee, Casper). Pohádka to je sice kýčovitá s nepřehlédnutelnými- buď nedodělanými nebo odfláknutými triky. Sem tam dost ujetá- co se srandy a výpravy týče... ale tím výčet negativ pro mě končí. Ten film má totiž neskutečný drajv a atmosféru kterou krásně dokresluje kouzelná hudba J. N. Howarda. Dále přirozeně hrající dětské herce (přesný Jeremy Sumpter) a samozřejmě nesmím zapomenout excelentního zlosyna a uťápnutého sympaťáka ve dvojroli Jasona Isaacse. Petr Pan je víceméně zábavný snímek- jak už pro 19-ti letou holku tak pro 10-ti leté caparty. 73% I believe in fairies, i do, I do :))

Elvisovy začátky (2005) (TV film)

Velmi podařený televizní snímek, který i přes svou délku dokáže zaujmout i po několikátém opakování a Zlatým glóbem ověnčený Jonathan Rhys Meyers si s rolí Evise poradil na jedničku. 75%.

Armáda temnot (1992)

Sama sobě se divím, ale mě se to (překvapivě) líbilo- líbil se mi arogantní Bruce Campbell, který házel jednu hlášku za druhou, nabušená hudba a hlavně tak-trochu Monty Pythonovský vtip a ironie. Z celé trilogie jsem viděla pouze jedničku, která šla úplně mimo mě,na dvojku jsem se poté ani radši nepodívala a teď přijde tohle... Opravdu takové překvápko jsem nečekala, 75% sedí přesně :)

Top Gun (1986)

Děj není nic moc, ale bavila jsem se u toho na 100 procent. Take my breath away...

To je náš hit! (1996)

Přijemný hudební film s opravdu chytlavým hitem a nezapomenutelnou atmosférou 60. let.

Zvonilka a ztracený poklad (2009)

Zvonilka mě neskutečně baví, tenhle díl je můj třetí viděný ze tří natočených dobrodružství a je až s podivem,že si stále udržuje vysokou úroveň zábavnosti,což vzhledem k dnešnímu Disneymu- je jev zcela nevídaný (že by zatím stál šéf z Pixaru? :)). 75%