Grbavica (2006)

Skvělý a citově hodně silný film ukazující, že i 12 let je moc krátká doba na to, aby se v lidech zahojily hluboké rány, které si odnášejí z války. Dovolil bych si v jedné věci nesouhlasit s hodnocením uživatele CheGuevara. Žádnou probosňáckou ideologickou rovinu jsem ve filmu neviděl (staré lidové písničky bych do toho vážně nepočítal). A přitom autorka touhle cestou jít mohla, samo se to přece nabízí. Nedávnou občanskou válkou rozdrásaná země, kde dohromady žijí 3 národy se 3 vyznáními - ideální téma natočit film o vzájemné nevraživosti, která tam přetrvává a čas od času vyplave na povrch. Jenže to by bylo příliš prvoplánové. Na závěr musím uznat, že ta mafiánská linka tam zase tak moc nesedí, ale je vedlejší a příliš neruší. Takže pro mě 5 hvězdiček.

Krysař (1985)

Skvěle vytvořená pochmurná atmosféra přesně vystihující morální prohnilost Hammelnu, do kterého přichází démonická postava Krysaře... Krysy moc nemusím, ale tentokrát jsem jim proti lidem vážně fandil. Opravdu hodně působivý film, Barta je mistr.

Avatar (2009)

No páni...Myslím, že ve 2D musí být film poloviční, ale i tak naprosto skvělý. Ve 3D formátu mě absolutně dostal. Jasně, chápu kritiku, že příběh je slabší a dost neoriginální. To ano. Ale na tenhle film přece vůbec nejdete kvůli jedinečnému příběhu, ale kvůli té vizuální slasti a nádheře, která vás vtáhne od prvního okamžiku, skoro tři hodiny (které mimochodem utečou jako nic) vás bude hýčkat, aby vás na konci vykopla zase zpátky do reality. Ta se najednou bude zdát dost nudná a obyčejná a na okouzlující Pandoru se prostě bude chtít vrátit...

Balance (1989)

Některé filmy trvají dvě hodiny a člověk se pak nad nimi nezamyslí ani pár minut. Tohle dílko má minut sedm, ale téma na dlouhé zamyšlení.

Panika v městečku (2002) (seriál)

Co k tomuhle výtvoru říct? Naprosto originální co do animace i scénáře, skvělé, bláznivé, zábavné, jeden díl lepší než druhý. Kovboj, indián a kůň vás okamžitě dostanou! Tohle musíte buď milovat nebo nesnášet. A podle dosavadního hodnocení se zatím všichni řadí do první skupiny. Není divu...11 z 10 :))

Pařba ve Vegas (2009)

Než jsem si Pařbu ve Vegas pustil, díval jsem se na tohle téma trochu s nedůvěrou. Přece jen scénář typu "To byla včera kalba, že mám v hlavě úplně vymeteno", po čemž se film vrátí na začátek a divák se postupně dozví, co se vlastně stalo, není dvakrát originální. Ale byl jsem velice příjemně překvapený. Žádné flashbacky, příběh uhání dopředu rychlým tempem a osudnou noc osvětlí až fotky v závěrečných titulcích;-)) A co se týče vtipu, dávka je vrchovatá. Už nějakou dobu jsem se tak hlasitě a často nesmál. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec dávám 5 za hudbu, a to včetně Stuova klavírního čísla:))

Mary a Max (2009)

Příběh o lidské osamělosti a opravdu silném přátelství přes půlku světa. Film by působil hodně depresivně, ale naštěstí je odlehčený (a zdokonalený) mnoha mile vtipnými momenty. A ta animace... Prozatím můj osobní favorit na Oscara (čímž u mě překonal i "Up!", a to je už co říct).

Vzhůru do oblak (2009)

Jedním slovem...kouzelné... Film mě vtáhl od prvních okamžiků a do konce už nepustil.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček - jednu za každý následující bod: povedená zápletka s dějovými zvraty, napětí až do konce, velkorysý rozpočet, nemálo humoru. A ta pátá je za Samanthu s dlouhými vlasy:-) Sbohem SG-1, nebudete nikdy zapomenuti, budeme si vás pouštět pořád znovu a znovu!:-)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Trojku Ice Age jsem očekával s celkem velkými obavami, aby to s ní nedopadlo jako s třetím dílem Shreka... Ale moje obavy byly naštěstí zbytečné. Je pravda, že s příběhem si tvůrci moc starostí nedělali, zápletka je jednoduchá jak bulharská striptérka, nějaký vývoj postav či vztahů mezi nimi (což bylo v prvních dvou dílech) je taky odbytý. Zato ale děj rychle a místy hodně akčně letí a na vtipech se taky určitě nešetřilo. Já osobně jsem s nadšením uvítal novou postavu Bucka, která je namluvená britskou angličtinou, a pro tenhle přízvuk mám slabost:-)) Pohodová zábavná komedie, pro mě za 4 hvězdičky.