Party Monster (2003)

Musí se to brát s nadhledem. Vystihuje to atmosféru Club Kids tak, jak má. A komických situací je tu opravdu dost. A obsazení? Supeeer. How do you like my U.F.O.? Samotnému soundtracku dávám čtyři a půl hvězdičky, hlavně když si písničku spojím s úsekem filmu. A jo - je to úchylárna :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Sakra, proč tam musel být ten konec po titulkách, teď se teším ještě víc na pokračování. Podle mě po Tokijské jízdě nejlepší díl. Jsem moc ráda, že objasnili postavu Hana, po tomto dílu je mi obzváště sympatický. The Rock samozřejmě zahrál Terminátora s trošičkou citu, už jsem si říkala, jakého tvrďáka, většího, než je Vin Diesel, by chtěli obsadit :) Paráda, za mě obrovská spokojenost, hodně dobrá atmosféra ke konci filmu, když začalo hrát Danza Kuduro, hodilo se to tam. Akorát se mi pak nechtělo jet z kina starou dobrou Octávkou :-/

Nedotknutelní (2011)

Další film, o kterém nevím, co říct. Utekl moc rychle. Celou dobu jsem pevně doufala, ať nedopadne špatně, až byl najednou konec. Každopádně mě velmi zaujal, uživatel verbal to vystihl do posledního slova. Kouzlo celého filmu je ve vybraných hercích a francouzském zpracování. USA by z toho pravděpodobně udělala komedii po vzoru Prciček, kde by kvadruplegik pokálel ošetřovatele při průjmu a ošetřovatel dával kvadruplegikovi šňupat kokain, po kterém by vozíčkář zázračně začal chodit. Tohle byla ta přirozená verze humoru.

Lidice (2011)

Co jsem tak vypozorovala, lidem na filmu nejvíc vadí přehnané scény, snaha o doják a podobně. No... já dám čtyři hvězdičky. Tři hvězdičky za Rodena, scénu, kdy se brodí sněhem a nikde nic (začne (mu) hrabat), pak taky oceňuji okamžik, kde jsem si byla téměř jistá, že ho zastřelí (když se ženy vrátí z táborů a on "znevažuje" událost), a oni ho k mému překvapení jen odvedou. Jednu hvězdičku za titulky, ve kterých běhají jména dívek "Lidice", to bylo originální. Taky se vám zdá, že by k tomu trochu seděl jako pokračování Hlídač č. 47? Smozřejmě až na dobu děje.

Podraz (1973)

Tohle je přesně ten druh filmu, které nemám ráda a neudržím pozornost při jejich sledování. Ale víte co? Půl roku jsem se přemáhala to shlédnout a dobře, že jsem se k tomu přinutila. Dávám pět hvězdiček. Moc se mi líbila ta hudba mezi kapitolami, závěr byl nad mé očekávání. Skvělé herecké výkony, herci přesně zapadali do té doby, vše velmi přesvědčivé. A taková pohodová atmosféra nad Newmanam a Redfordem (komicky kontrastující s Shawem). Takže doporučuji na pohodový den, který si nechcete zkazit nějakým krvákem.

Svěrací kazajka (2005)

Další film, o kterém nevím, co si myslet. Pocit ve mně zanechal dobrý, ale podle mě tu byla snaha o mega psychologické dílo a spíš to bylo takové... jak to říct. Dovedu si představit lepší zpracování, přijde mi to takové jednoduché a emoce zanechá až konec. Pod mottem filmu jsem si asi představovala víc, nějaké propracované drama. Zase bych dala tři a půl, čtyři dávám lepším dílům, tři horším. Takže čtyři, pro SLABŠÍ povahy je to vyhovující.

Počátek (2010)

To je pro mě extradílo, v kině jsem byla nucena zírat s otevřenou pusou. A já miluju ten originální nápad a nejvíc oceňuji herecké obsazení. Sen ve snu který je ve snu a ještě ve snu a ve finále to je celé jeden velký sen a my nevíme, jestli sníme nebo bdíme a já z kina odcházím ohromená, zmatená a zároveň smutná, že film skončil. Naprosto zvláštní zápletka, kterou je těžké popsat. Přesně jak říká Kleopatra. A hudba? Ta sama si zaslouží pět hvězdiček, v efektech dodává onu monstróznost. Kdo shlédne trailer, nebude moci dospat dalšího dne, kdy si film pustí.

Zelená míle (1999)

Pořád nevím, co si o filmu myslet. Tom Hanks a celkově herecké obsazení bomba, vězeňské prostředí zajímavé, hudba příjemná, ale nesedí mi tam to mysteriózno. Příběh je velmi silný, donutí vás nad filmem přemýšlet i několik dní, ale mám raději víc racionální příběh. Shawshank je pro mě prostě extratřída. edit: pořád mi to mysteriozno nesedí, ale asi jsem to napodruhé vnímala více. Neuvěřitelné. Ta myška...

Zemětřesení (1974)

Joo miluju tyhle starý dobrý katastrofický filmy. Skleněné peklo, Zemětřesení, Dobrodružství Poseidon, Přejezd Cassandra,... Je to film mého dětství. A víte, co mi chybí na dnešních filmech? Ty úchvatné načesané DÁMY (nikoli holky) s diamanty, které přes svoji počáteční hysterickou a možná i cynickou masku, běhají v troskách ušpiněné, zraněné a pomáhají ostatním. Na tehdejší herečky ty dnešní nesahají ani ke kolenům (vynechám-li některé výjimky, pořád to beru z hlediska katastrofických filmů). Za mě čtyři hvězdičky.

Smrt modelky (2007)

Z tohohle filmu mám velmi smíšené pocity :-/ Určitě je to silný příběh - to je život AN Smith sám o sobě, ale tenhle film je trochu víc přikreslený. Ve skutečném životě Anny Nicole bylo trochu víc zvratek a trochu víc prášků. A mrtvoly nevypadají zrovna půvabně. Začátek je dobrý, ale pak se film rychle zvrtne. Nepochopila jsem tu hranici, kdy je hlavní postava normální a kdy je úplně blbá. Jestli chtěli mít emotivně zdrcující film, u kterého budou brečet tisíce fanoušků, tak se to moc nepovedlo. Tenhle příběh spíš tak pluje občas s nějakým úmrtím. Za film dávám dvě hvězdičky, kdyby to byl opravdový životopisný dokument, tak dám hvězdiček pět. Protože na Anně Nicol je toho hodně co dramaticky zpracovat.