Leon (1994)

Tento film má jednu obrovskou chybu. Nepodívala jsem se na něj dřív. Takže to je spíš moje chyba. Natalie Portman je jasná, nedovedu si představit jinou herečku v její roli. Mně se to moc líbilo, chtěla jsem zkritizovat konec, ale ono to vlastně není tak špatné. Za mě pět hvězdiček, jeden z mála akčňáků, který mě zaujal.

Temné stíny (2012)

Typický Burtonův humor - pět hvězdiček (ta stařenka to zachránila), maska Alice Cooper, aby vypadal o 30 let mladší pět hvězdiček, kulisy - pět hvězdiček, masky a kostýmy - pět hvězdiček, efekty - pět hvězdiček (srdce, rozbitá kůže, duch), Barnabasovo sžití s dnešní dobou - pět hvězdiček (i když by těch záběrů mohlo být ještě víc, filmu by to prospělo), hudba - šest hvězdiček. Tak a teď to horší. Závěr? Dvě hvězdičky. I bez závěrečné scény průměrnému divákovi dojde, že je najeto na pokračování. Takže to tam bylo pro děti, kterým to nemusí hned tak dojít. Přijde mi, že se Burton snažil trochu přiblížit dnešním filmům, typickou morbidností a ponurostí se dost šetřilo. A postava čarodějky, respektive její osud, je dost prapodivný. Nejdřív dělá uklízečku a pak umí pouhým pohledem vytvořit skoro apokalypsu? A osudová láska, nevýrazná malá myš, která ničím neoslňuje, možná tím, že jí trochu haraší ve věži? Za mě tři a půl hvězdičky, ale dávám čtyři (ta stařenka, nejošklivější ženská na světě Cooper a Mefistoteles v podobě McDonaldu to zachránili).

Hrůza v Connecticutu (2009)

Asi jsem se pomátla, ale poslední dobou se mi začínají líbit horory. Dávat tomu tři hvězdičky stejně jako Vřískotu se mi nechce, dala bych dvě, ale oceňuju výkon Kyla Gallnera. A navíc miluju příběhy podle skutečné události, hned si jdu shánět informace o celé události. Celý film samozřejmě založený na nechutných scénách a lekání.

Vřískot 3 (2000)

Tak jo, taky tři hvězdičky, nemůžu si pomoct, ale kde je jeden z dílů horší, druhý je lepší a naopak. Tady se mi líbilo to prostředí Hollywoodu. A nejvíc jsem se těšila na scény s Courteney Cox. Aspoň že ta Sidney už nesla trochu následky přechozího života a taky se poučila. Jinak už mi přišla otravná.

Vřískot 2 (1997)

Hrozně mě potěšilo, že je ve dvojce (i dalších dílech) to samé herecké obsazení. A docela mě překvapilo, když jsem na začátku viděla Foremana (teda Eppse) a nemohla jsem mu tu roli prostě uvěřit :-D i tak docela dobré, ne lepší než jednička, ale taky se pobavíte.

Vřískot 4 (2011)

No, začátek teda nic moc, rozuzlení super. Ale na můj vkus zde bylo nepřiměřeně moc krve a zbytečně moc elánu postav vzhledem k jejich zranění. Takže tak ty tři hvězdičky.

Vřískot (1996)

Jak se u hororů nudím, tenhle mě neskutečně bavil. Krví se nešetřilo. A i když mi není při pohledu na krev nejlépe, tohle bylo tak napínavé, že mi to nevadilo. Celou dobu jsem si tipovala, kdo by mohl být vrahem, ale když jeden po druhém umírali... já jsem zkrátka spokojená. Za pět.

Jezero hrůzy (1996) odpad!

Přemýšlela jsem o jedné hvězdě a i kdybych odpustila nepřesnosti v rocích, odfláknutost detailů a naprostou předvídatelnost každé scény, tak to u mě pokakali hned scénou s pavoukem (navíc takhle rozšlápnutý pavouk opravdu nevypadá) a tím mystickým spirituálním indiánem, který samozřejmě u odlehlého strašidelného jezera nemůže chybět. Je to něco jako špatnej studentskej film s prvky Walker, Texas Ranger (ovšem bez Chucka). Takže odpad. Ta zombie matky si zaslouží aspoň půl hvězdičky.

Hledá se Nemo (2003)

Já oceňuji to využití pestrých barev (které v korálech jsou), takže pro děti určitě skvělý film. Český dabing úžasný, jeden z mála filmů, na který nemám chuť se dívat v originálním znění. Pět hvězdiček.

Edith Piaf (2007)

S každým filmem zbožňuji Marion Cotillard víc a víc. A tento byl naprostým vrcholem, myslím, že žádná role jí nesedne lépe. Konec byl opravdový zážitek, skutečné vyvrcholení celého filmu. Nemůžu se z toho vzpamatovat, ten konec je prostě zlomový. Myslím, že nikdo nikdy nezahraje Edith Piaf líp a nikdo nikdy její život nevystihne lépe. Tak čekám, kdy vyjde remake od USA v hlavní roli s Keirou Knightley...