• Životopisný

Síla psa (2021)

Moc jsem přála Benovi za tuhle (a nejen za ni) skvěle ztvárněnou roli Oscara, zasloužil si ji na 300 %., ale zároveň jsem věděla, že by se musel stát zázrak, který se samozřejmě nekonal, takže Oscara má herec třetí kategorie, ale té správné pleti...No nic, Benedicte, pro mě jsi stejně jeden z nejlepších... Jinak výborné psychologické dílo, se skvělou kamerou, výbornou hudbou a úžasnými hereckými výkony.

Fauda - Episode 6 (2018) (epizoda)

Bohužel pořád mi připadá, že kdyby si takhle přitrouble Židi počínali, už by stát Izrael neexistoval! Není ten scénárista zakuklenej palestinskej parchant? Nechci příliš popisovat děj, ale ti hajzlové by se dali chytit snadno, kdyby se líp hlídal dům doktorky a taky snacha zavražděného šejcha. A napětí, které chtěli tvůrci vyvolat při návštěvě Dorona v domě lékařky, bylo fakt k smíchu. Začíná to být hodně schematické a pro mě nudné.

Sanditon - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Jane Austen miluju obzvlášť pro její  jemný, ironický, chytrý anglický humor, který samozřejmě mnohem víc vynikne v knihách. Váhala jsem, zda se na její nedokončený román podívat...první díl většinou nebývá nic moc, tak tomu bylo i v tomhle seriálu, ale dám jim ještě  šanci.

Smrt na Nilu (2022)

Co by mohlo konkurovat trapné předělávce Agathiny Smrti na Nilu??? Nic mě opravdu nenapadá!!! Je to příšerný paskvil plný lidí tmavé pleti a menšin. Buďto je pravnuk  Agathy tak penězchtivý (nebo už bohužel nemá autorská práva), aby dovolil něco tak strašného zfilmovat, s původní předlohou to nemá nic společného. Proč si do prdele nenatočí autoři něco svého: eroticko-romantický blábol nebo dokument o Egyptu. Škoda, že p. Christie se scénáristovi a režisérovi nemůže pomstít tak, že by na nich spáchala dokonalou vraždu!!!

Všechny velké a malé bytosti - Veletrh (2020) (epizoda)

Skvělej díl, výborně se hodí  na závěr nedělního večera po depresívním detektivním příběhu, kdy je člověk otrávenej, že zas bude pondělí o covidu ani nemluvě!!!

Egon Schiele (2016)

Málokterý životopisný film je extrémně dobrý, tento byl chvílemi poněkud zdlouhavý a nudný, ale vzhledem  tomu, že se jedná o rakousko-lucemburské dílko, musím říct, že zas tak špatný nebyl. Solidní tři hvězdy za krásného a charismatického Egona, zajímavě stylizované portrétované ženy a Český Krumlov.

Fauda - Season 1 (2015) (série)

První díl seriálu za 4 hvězdy, které jsem posléze smazala po zhlédnutí 6. dílu.  Začátek byl výborný napínavý, rychlý,  svižný, ale čím dál se blíží konec 1. série, tím víc mi jde na nervy, jak z izraelských agentů dělají blbce. (Také mi vadí  nedostatek humoru a příliš drastické scény.) Kdyby takhle jednali ve skutečnosti, nikdy by stát Izrael nemohl vzniknout a vydržet až doposud. Těžko by se těmto nešikům podařilo chytit Eichmanna, dopravit ho do Izraele a odsoudit. Jasně, je to jen seroš, ale proboha proč tak sebemrskačský??? A napsaný tak, že lidem, kteří o palestinsko-izraelském konfliktu neví skoro nic, připadá, že obě party jsou stejné.  Tak snad někdy vznikne něco o hodně lepšího!!!

Šarlatán (2020)

Marně jsem přemýšlela, jaký  vlastně tenhle film smysl a proč byl natočen. Když chci natočit životopisný film, držím se reality, nebo natočím film o bezejmenném léčiteli, abych nedráždil lidi tím, že fakta nesedí, jsou překroucena, nevhodně zveličena atd. Kladně lze hodnotit úžasnou kameru, nádherné světlo a barvy, skvělý je jako vždy Ivan Trojan, i mladý se jeví dost nadějně, ale nejvíc mě dostala babka kořenářka J. Pokorná, ta svou roli tedy vysekla excelentně!!! Co mi vadilo - stejně jako ostatním - přehnaně věnovaná pozornost homosexualitě, nepravdivý proces, zbytečně vypjaté některé scény, které místo aby vzbudily nějaké pocity, mi paradoxně způsobily podivný chlad, který se na mě z plátna přenesl. Škoda, že se to nepovedlo lépe...

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Scénář a režie výborné, kamera hrůza a děs, herci -pardon Ondřeji - starší generace jsou skvělí,  Sokol a Finger jsou sehraní, mezi nimi to bezva funguje, ale mladý Kozák  je tam trochu slabota, třeba se to v dalších dílech  trochu zlepší, Jandák úžasnej.   Atmosféra se povedla výborně a není to jen v dekoracích, svetrech, cigaretovém dýmu atd. páč třeba ve Vyprávěj to nepomáhá. Doufám, že tenhle seriál bude čím dál tím lepší!