• Životopisný

Přednosta stanice (1941)

Skvělý Burian, skvělý Marvan i skvělý Šlégl...jedna ze tří nejlepších komedií minulého století.

Tohle jsme my - My (2022) (epizoda)

Jeden z nejlepších seriálů, který jsem za svůj poměrně dlouhý život viděla. Velice promyšlený a poskládaný děj, aby vše do sebe zapadlo...výborné herecké výkony - samozřejmě ne všech, ale většiny - které mnohdy vyvolají přinejmenším zamlžené oči.  Určitě se na to podívejte, mladí, stojí to opravdu za to!!!

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

U mě zcela výjimečně bych si přála, aby tenhle seriál byl delší...chtělo to aspoň 10 dílů, aby to přece jen tak neskákalo v čase a od jedné "dějinné" události rychle k další. Ale to je snad jediná věc, která mi vadí.  Herecky je Kryštof úžasnej, Jeřábek výbornej i ostatní velmi dobří. Doba, charaktery, atmosféra jsou vystiženy přesně, úplně cítím ten zápach z nevětraných hospod, puch ruských voňavek aj. Závěr čekám cynický: Pekárek nepodepsal antichartu, doklady o jeho stb činnosti se ztratí a bude oslavován jak pomáhal lidem...

Volha - TEL-EVÍZE (2023) (epizoda)

Za mě také nejlepší díl. Skvěle vystižený marasamus doby: kšeftíky, korupce, lži aj. aj.. Výborné herecké výkony Hádka, Jeřábka, Melíškové, ale  Geislerová mi tam herecky moc neštimuje. V jiných rolích je o hodně lepší...možná je to i tím, že je tam jediná "paní čistá", což je samo o sobě dost protivné. Ale celkově skvělé. A dovolila bych si nesouhlasit s Katkou, že je to teď fajn doba a můžeme si říkat, co chceme. Můžeme tak na 70 %, ale pravděpodobně bude vbrzku o dost hůř.

Fauda - Season 3 (2019) (série)

Napínavé, akční, uvěřitelný konflikt, ale ten konec...nečekala jsem v žádné sérii happy end, ale tohle je na mě už moc!!! Začínám být paranoidní a domnívám se, že scénář nenapsali Židé, ale palestinští aktivisti. Jsem tak zklamaná vývojem událostí, že už snad poslední sérii si nechám jen od někoho vyprávět. Čím dál víc tenhle seroš připomíná depresivní severské detektivky a thrillery, ach jo!!!

Zlatokopové z Arkansasu (1964)

Velice naivní, nudné a zdlouhavé. Olga hrát neumí a ani časem se to bobužel nenaučila.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Pro mě 3 a půl, ale důležitější je pro hodnocení to, že můj vnouçek šel poprvé do kina a byl okouzlen až do konce...takže nejspíš další člen do klubu csfd.

Láska na špičkách (2021)

Stupidní, nudné a převelice trapné. Proč proboha je někdo ochoten dávat peníze na výrobu takové kýčovité ràdoby romance...a herci snad nemají co žrát, že musí v takové  s... dě hrát! Dvě ☆ za holčičí role, Valentýnu a tu malou skutečnou baletku.

Dvě tváře lásky (1996)

Taky jsem neodolala a po letech se opět na Barbru a Jeffa podívala...a líbilo se mi to stejně, jako kdysi. Zajímavé téma, pro mě tenhle příběh není žádná limonáda, ale skvělý film s úžasnými herci, dialogy a hudbou. Škoda, že dnes takové filmy nikdo netočí....