Pokoj 1408 (2007)

John Cusack je dobrý herec, ale v tomto nic neříkajícím hororu mě opravdu nenadchl. Je zde pár dobrých momentů, ale ty celý film neutáhnou. Zápletka je naprosto trapná a nudná.

Bathory (2008)

Konečně jsem měl po čtyřech letech Jakubiskovy únavné práce možnost vidět jeho největší projekt o krvavé legendě. Jde o dlouhou a kostýmově velkolepou podívanou, které dominují skvělí herci. Anna Friel mě celkem překvapila a jako hlavní hrdinka působila vcelku slušně. Silnou postavou filmu je však záporák Karel Roden (jak jinak) a také pár menších rolí působilo dobře. Mniši v podání Polívky a Mádla byli spíše takovým vtipným odreagováním, které trochu rozbourávalo jinak plynoucí děj. Bathory je tak trochu snahou příbližit se americkým velkofilmům dnešní doby, a i přes velmi vysoký a u nás ojedinělý rozpočet se jim opravdu jenom blíží. Některé bojové scény jsou toho důkazem. Film je plný krve, nahoty a násilí. Občas se ukáže na chvíli Jakubiskův originální rukopis v podobě snových a halucinogeních sekvencí, ale jinak jde jen o odvyprávění legendy s nepodloženým důkazy a historickým fakty. Je pak na samotném divákovi, jak si děj filmu přebere a domyslí. Na naše poměry však něco velkolepě nového a proto si vážím usílí, které předcházelo vzniku filmu. Snad se povede i jiným režisérům překročit vody běžných 30milionových rozpočtů a natočí pro nás něco velkolepého a trochu víc strhujícího. Po strašném Post Coitum se však Jakubisko znovu trochu vytáhl a proto dávám nadprůměrné hodnocení.

Juno (2007)

Příklad vtipné, zajímavé komedie ze života jedné mladé maminky. Tento film by měl být jakousi šablonou pro ostatní tvůrce, kteří si v komediích vystačí s hnusy jako výkaly, sperma apod. Tomu už se dneska nikdo nezasměje.

Lolita (1997)

Remake Kubrickovy klasiky, který se může chlubit skvělými herci i zajímavým způsobem vyprávění. Jeremy Irons je všestranný typ herce, a proto e jako profesor Humbert trefou do černého. Mladičká Dominique Swain je přirozená a nadaná. V některých erotických scénám jsem až civěl jak svou hrdinku ztvárnila. Obraz, když Lolita leží na trávě a čte knížku a za ní tryská voda je nezapomenutelný a poetický.

Chaplin (1992)

Výborný životopisný snímek o nejlepším a největším komikovi všech dob podle jeho knížky nazvané Můj životopis. Robert Downey Jr. je jako Chaplin dokonalý a někdy je s originálem až k nepoznání. Skvělé výstupy, výborní herci, špičková režie. Mám životopisné filmy moc rád a tenhle se opravdu povedl stejně tak jako The Doors, Ray, Capote, Ali, Letec, Ed Wood atd.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Klenot televizního filmu, klenot hereckého nebe=příběh skromného a hodného alkoholika. Vladimír Menšík se k podobné roli vrátil ve filmu Dobří holuby se vracejí, ale svůj výkon už nikdy nepřekonal. Povedený Hubačův scénář a prvotřídní Filipova režie se spojili v dokonalý televizní počin.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Konečně pořádný avantgardní film o tématu, které tu ještě nebylo. Jak se může člověk dostat do těla známého herce Johna Malkoviche a zažít, co ještě nezažil a také zbohatnout. Co se však stane, když to Malkovich zjistí a vleze sám do svého těla? Tohle všechno zodpoví film podle scénáře Charlieho Kaufmana, který je v podobných námětech ojedinělým tvůrcem.

Hvězdný prach (2007)

Takhle má vypadat fantasy příběh. Výborná předloha, skvělé obsazení a úchvatné režijní ztvárnění plné skvělých triků a nápadů. Plus pro mě: Robert De Niro.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Přesvědčivý herecký koncert velkých hvězd ve výborné režii Dušana Kleina. Muselo být opravdu těžké sehnat všechny představitele do této výborné hořké komedie.

Californication (2007) (seriál)

Spojení sexu, vtipu, životních mouder a patálií sympatického spisovatele mě natolik překvapilo, že ho hodnotím jako nejlepší seriál v tomto žánru. Prosím další sérii!