Drž hubu! (2003)

Královská zábava! Takhle příjemně jsem se u filmu už dlouho nepobavil. Ani stopy po trapnosti nebo nucených vtípcích. Svižná, ovolněná a moc milá komedie!

Šakal (1997)

Klasicky nevyvedená hra na drsňáky, rovňáky a křiváky. Všichni jsou tam černobílí jak filmy s Oldou Novým a scénář je blbej jak trenky na psovi... a konec? - ten radši nebudu ani komentovat.

Samuraj (2003)

Takový lepší japonský kill bill. Dějově, řekl bych, dost nepřesvědčivé, styl to ale má. Bohužel těch deset (nebo kolik) let života, které tomu Takeshi věnoval, až tak vidět není. Co mě vážně štve je ta současná "krevní" móda. Kdo to kdy viděl, aby krev takhle trapně stříkala... to už je reálnější vysmrkat pravýho holuba, než jedním "řezem" potřísnit celé promítací plátno.

Majestic (2001)

Ano, vím, slušně vyvedený sladkobol a kýč. Jenže sralbotku jako jsem já to vždycky dostane. Hezky se na to dívá a Carrey opět potvrzuje, že umí zahrát skvěle i vážnou roli.

Zrůda (2003)

Fakt nářez! Nevím, jestli jsem někdy viděl lepší hereckých výkon, než jaký předvedla C. Theron v tomhle filmu. Takhle asi nějak vypadá obrácená proměna žáby v princeznu - nikoho by nenapadlo, že jsou jedna a ta samá. Kontrast je o to větší, že tímhle přirovnáním urážím žáby a lichotím princeznám. Ano, je to především výkon Charlize, který táhne celý film - jenže takovým způsobem, že na to jen tak nezapomenu a s čistým svědomím dávám pět hvězd.

Výplata (2003)

Znáte ten pocit, když vám dají umrtvující injekci před zubařským zákrokem? Tak si představte, že Ben Affleck dostal tak silnou dávku, že musel celou "Výplatu" proksichtit jen se třemi grimasami. Asi uznáte, že nelze třemi výrazy věrohodně vyjádřit celou širokou škálu pocitů. Tvůrci si v průběhu natáčení pravděpodobně všimli nejen této indispozice, ale také šílených děr ve scénáři a pokusili se přimíchat pár komediálních prvků. Bylo už ale trochu pozdě... vznikla tak spíše parodie na sebe samu. Přiznávám, že jsem se při sledování několikrát velmi zasmál - smíchem hysterickým, který vyjadřoval údiv nad tím, co všechno je taky možné natočit.... Ještě že tam je ta HOLUBICE!???!??

Ken Park (2002) odpad!

Pakárná na bednu.. hovadina. Vůbec nevím, co tím chtěl báslník říci, ale rozhodně se mu to nepovedlo. Jediná možnost mě napadla - tvůrce je normalizační komunista, který poukazuje na zkaženost kapitalistické mládeže. V takovém případě bych mu ale - pro jeho vlastní dobro (když ne pro dobro diváka) - radši vyzvonil klíčema díru do hlavy. Žádný děj, žádná myšlenka... jen směsice pornografických a násilnických scén, obsazená tím nejhezčím z "Vošklivárny" namísto pornoherců.

Vítejte v džungli (2003)

Je to fakt hrozná ptákovina, ale když k tomu tak přístoupíte (v čemž vám nikdo bránit nebude), užijete si docela zajímavou akční podívanou s velmi nadějným Schwarzeneggerovým nástupcem - o poznání přitažlivějším (jestli to jako chlap můžu posoudit). Ve filmu dokonce Arnie symbolicky předá Dwayniemu žezlo krále akčního filmu.

Roger Dodger (2002)

Celkem zajímavé monology - i když někdy jsem dost pochyboval, jestli jsme, my muži, vážně takoví (?). Navíc mi připadaly trochu samoúčelné a hodně vykonstruované. Příběh ničím neohromí a pokud čekáte nějaké všeobjímající, světlo přinášející rozhřešení, tak vás tenhle film zklame. I přes všechny zmíněné "nedostatky" ve mně nevyvolal Roger pocit promrhaného času.

Poslední samuraj (2003)

Spousta typicky hollywoodských momentů, ale tak nějak zajímavě sladěných. Navíc jsem se nemohl ubránit tomu povznášejícímu pocitu, který se film snaží v divákovi zanechat. Přitom jsem si ani nevšiml, že to trvá dvě a půl hodiny. Můj "oblíbenec" v hlavní roli se sice rozjížděl dost pomalu, ale v průběhu příběhu jsem si ně něj nějak zvykl.