Obyčejní lidé (1980)

Snad není nad to, když se hercům podaří vdechnout postavám příběhu věrohodnou tvář, když vám dají příležitost sledovat příběhy postav a neotravují zážitek z filmu svou krkolomností a nepřesvědčivostí. To se v Obyčejných lidech rozhodně podařilo. Kromě toho je ztvárňované komunikační téma věčné a každý, kdo chce, si v něm něco najde.

Gangy New Yorku (2002)

Vizuálně zajímavé, některé herecké výkony taky stojí za to (což se netýká děsivé Cameron, ze které mívám kopřivku pravidelně), ale jinak celkem nuda a prázdno. Dívat se na Gangy 166 minut pro mě byla pořádná fuška.

Test (2003)

Pokud člověk neviděl z tohohle žánru už skoro všechno, vykrádených motivů si ani nemusí všimnout a Test by se měl líbit. Kdyby to byl i můj případ, dal bych pět hvězdiček, bohužel jsem s předvídatelností děje zápolil téměř celý film a pocitu, že už jsem něco podobného viděl, se ne a ne zbavit. Přesto jsem si to užil. Doufám, že je to dost (v duchu filmu) rozpolcené hodnocení.

Kašlu na lásku (2003)

I přes odpor k retru a Reneé (jejíž herecké kvality však uznávám) jsem se u tohohle filmu skvěle bavil. Tolik inteligentního humoru pohromadě v romantické komedii už jsem dlouho neviděl! Slovní přestřelka "now" and "know" je skvostná! O to těžší (doufám, že ne horší) bude dabbing.

Oko (2002)

Dost strašidelná podíváná, která je ale tak nějak nedotažená a nevyvážená. Když odhlédnu od odlišného asijského hereckého stylu, který se mi většinou polyká těžko, pořád zůstává několik hluchých míst, která ubírají filmu na dokonalosti.

Zjizvená tvář (1983)

Slušný rozjezd, trošku slabší střed a stupidní konec. Nebýt té pakárny na schodišti, kdy Pacino, kterému by mohl v tu chvíli cedník závidět počet děr, ještě stihne vykosit polovinu konkurenčního gangu, dal bych čtyři hvězdičky. Ať mi ale nikdo neříká, že to v závěru muselo sklouznout do kalných vod ubuhé střílečky.

Dým bramborové natě (1976)

Film prodchnutý zajímavou atmosférou a skvělými hereckými výkony. Rudolf Hrušínský dokázal udělat snad z každého filmu skvost.

Nádherný holky (1996)

Řekli byste, co je to za zápletku, ve které chce skoro třicátník čekat nejméně pět let na 13-ti letou žábu. Když ale dodám, že ta žába je krásná Natalie Portman, kterou si nemusíme jako osmnáctiletou či starší už jen představovat, určitě mi dáte za pravdu, že to může dávat dokonce smysl. Navíc když se na zápletce podílejí další skvělí herci, je zasazená do krásného prostředí a ještě k tomu okořeněná skvělým humorem, nezbývá než dát pět hvězdiček.

Lásce na stopě (2001)

Přiznávám, že jsem fanoušek romantických komedií, což ale nic nemění na tom, že tahle je opravdu výborná. Rozhodně jsem hlavnímu hrdinovi nezáviděl, protože vybrat si mezi krásnou Bridget a krásnou Kate, to musí být něco strašnýho!

Můj soused zabiják (2000)

Velmi slušná komedie s trošku nedotaženými hereckými výkony (Perry je výjimkou). Především Rosanna Arquette je zralá na pěst. Už snad jen asistentka režiséra dokáže zahrát ještě hůř.