Volavka (2002)

Já vím, že ta hvězdička dolů jde na úkor toho, že asijští herci jsou pro mě jako bělocha jeden jako druhý, takže k mé obvyklé neschopnosti rozumět ději u filmu o mafii se přidal ještě problém s tím, že jsem nevěděla kdo je kdo. Ovšem s výjimkou hlavních hrdinů, kteří byli každý úplně jiný a celou dobu jsem se rozhodovala, který se mi líbí víc (Sawy to pochopil špatně, takže dodávám - vzhledově líbil). Nakonec to vyhrál velice těsně Andy Lau jako mafiánský polda, který hledá u policie velice neúspěšně sám sebe, stejně jako v Triádě mimořádně sympatický polda Yan("Kdo by si to s ním chtěl vyměnit? Já bych chtěl"), alias Leonardo di Caprio ze Skryté identity. Asi se na ni budu muset podívat znovu. Až když jsem viděla Mou gaan dou jsem začala doufat, že asi bude lepší než si ji pamatuji. Ale tolik si z ní pamatuju přece, abych mohla říct, že tohle bylo lepší.

Nanuk - člověk primitivní (1922)

Bylo to opravdu zajímavé, což člověk od dokumentu očekává. Ta zima ovšem byla příšerná, ač je léto tak jsem z toho byla celá promrzlá. Nechtěla bych tam žít a ani to natáčet. Ale jinak klobouk dolů před režisérem.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Zvažovala jsem dvě možnosti, protože chci hodnotit Relikvie smrti jako jeden film. Koneckonců, když by se člověk obrnil a dal si pár kafí, tak by se to dalo. Takže buď jsem chtěla první díl přehodnotit na čtyří, což by šlo, nebo dát druhému dílu pět, což jsem nakonec udělala a to taky šlo. Všichni tvůrci se určitě snažili z tohoto filmu udělat zážitek a poctu knize, a že ne vše jim vyšlo to je daň za převeliká očekávání fanoušků série. Já jsem z devadesáti procent spokojená. Ta přílišná akčnost, kterou tady mnozí vyčítají je daná právě tím rozdělením. Na druhou část zbylo už vlastně jenom akční finále, to se nedá nic dělat. A je určitě pravda, že místo tří úplně stejných spojení hůlek Harryho a Voldemorta se mohly některé linie propracovat víc a dát víc času postavám si prožít boj i smrt. Hlavně hrdinnému Severusovi. Ale já jsem si tady našla dost dojemných scén, které byly jakoby knize z oka vypadly, třeba setkání Brumbála a Harryho po Voldemortově útoku na nádraži Kings Cross, zložár v komnatě nejvyšší potřeby byl taky velice povedený. Jenom ten epilog byl nechtěně směšný tím jak obzvlášť Ron s Hermionou nevypadali starší ani o rok, natož o devatenáct.

Operace Corned Beef (1991)

Na Návštěvníky jsem se nebyla schopná dívat do konce, ale tohle bylo lepší, humor spíš ve stylu filmu Drž hubu, bláznivé gagy, u kterých se ale člověk nediví i ušima, že tohle někdo pokládá za směšné. Původně jsem se se na to dívat nechtěla a nečekaně mě to vážně pobavilo, hlavně ze začátku to byla sranda, potom to trochu ztratilo spád, ale na letní večer dobrá zábava.

Invaze žraloků (2008) (TV film) odpad!

Kde nic není, ani žralok nebere. (Nechtělo se mi k této slátanině něco psát, ale jestli někdo chce vědět o čem to je, ať si přečte komentář uživatele Mufiak - dokonalé :-)).

Závrať (1958)

Tohle je problém těchto filmů, které předchází jejich pověst. Daleko raději mám, když od filmu nic nečekám a jsem jím nečekaně okouzlená, než k němu přistupovat s velkým očekáváním. Od začátku jsem pořád čekala až užasnu, no a neužasnula jsem. Ale je pravda, že jsem byla unavená a ta pomalost starých filmů, kdy si člověk může prohlédnout šaty, interiéry, obrazy a snad i vzorky na tapetách mi obvykle nevadí a mám to ráda. Co mi vadilo a lezlo na nervy byla hudba a taky jsem byla překvapená, že mě v podstatě nic moc v ději nepřekvapilo. Ale musím se vší vážností prohlásit, že po skončení to byl jeden z prvních filmů, kdy jsem si řekla - teď bych se na to měla hned podívat znovu.

Red (2010)

Z filmu, u kterého se tady mnozí nudili a já z něho měla obavy, protože u takových akčňáků se i já nudím docela často, se nakonec vyklubal film, u kterého jsem se nenudila vůbec. Bruce prostě umí a postava Karla Urbana byla úplně skvělá. To byl takový mladý Bruce, sice bez hlášek, ale s dostatečným charismatem. Příběh byl sice jednoduchý , ale měl spád. Dokonce i postava Rusa byla tentokrát sympatická. Takže žádná bomba, ale ten Bruce....... :-)

Ronin (1998)

Možná je to k tomuto filmu nefér, ale nemám ráda Roberta de Nira a mám ráda Seana Beana (divné jméno, byli rodiče normální?), takže by mě potěšilo, kdyby si vyměnili role. Jean Reno tady taky dvakrát nezářil a moc jsem to celé nechápala. Prostředí Paříže a Nice bylo moc hezké a honičky vynikající.

Poslední údolí (1971)

James Clavell je dobrý spisovatel, to znamená, že to nejlepší na tomto filmu je příběh. Slabiny film má samozřejmě taky, ale v celkovém vyznění mě oslovil moc, takže trochu přimhouřím oko. Postava Vogela byla asi nejslabším článkem. Neměla hloubku, kterou se povedlo svému kapitánovi dodat Michaelovi Cainovi, který taky neměl minulost, neměl budoucnost, ale v dané chvíli mu člověk jeho život poznamenaný válkou věřil. Omarovi ne. Ušlechtilá, zvláštní krása Florindy Bolkanové se do německé vesnice příliš nehodila. Ale znovu opakuji, atmosféra a příběh si těch pět hvězdiček zaslouží. "...... i jiné vesnice měly svou kapličku....".

Jumper (2008)

Když mám u filmu radost, že nastaly reklamy a můžu si od něj odpočinou, tak si asi víc hvězd nezaslouží. Nápad, který by zasloužil lepší zpracování, lepšího hlavního herce, lepšího Samuela, lepší režii, lepší vlastně všechno. Ale jinak bych to jumpování chtěla taky umět.