Bruce, Šaolin a kung-fu (1977)

Klasická oldschoolová východní mlátička, kde si hl.roli zahrál jeden z nejznámějších napodobovatelů Bruce Lee -> Bruce Le. Když jsem film poprvé viděl před mnoha lety, šíleně jsem se bál v závěrečné scéně, kdy musí hlavní hrdina rozsekat ty dva silný dědky a dlouho jsem přemýšlel, jestli japonští vojáci nakonec hrdinu zastřelí nebo ne. Ve filmu mi vadil jen ten hnusně vypadající a podivně položeným hlasem mluvící zlý generál. Celkově zajímavá choreografie, tradičně ukrutný Bolo Yeung, ale jedná se o film pro dnešního diváka už dávno překonaný.

Štvanec (2003)

Štvanec je hodně silný kafčo, protože napětí se tu dá skutečně krájet. Kdo jinej může zlikvidovat Del tora, než jeho bývalý trenér. Boje s nožem naprosto nepřekonatelný a dechberoucí, on se Jones v tomto směru důstojně předvedl už v souboji se Seagalem (Přepadení v Pacifiku). Výroba zbraní za pochodu je vzdor prvnímu zdání reálná, avšak zvládnou to jen největší agenti a bojovníci. Oceňuju i hudbu, která dodává celý štvanici pořádný grády. Udělil jsem nakonec plné hodnocení, byť bych možná měl jednu hvězdu kvůli nepasující a poněkud zbytečné scéně v Bosně ubrat.

Tahle země není pro starý (2007)

Kurnik šopa, to byla pecka. Zlej chlap putující krajem a v ruce třímající nádobu s plynem, do toho lovec, co se zapletl do vysoké hry... neotřelý nápad, na němž stojí tenhle perfektně řemeslně zmáknutý kousek. Na Tommy Lee Jonese jsem se těšil v hlavní roli, ale i ve vedlejší potěšil velmi. Škoda jen useklého konce, což jsem poněkud nepochopil.

Záhada Blair Witch (1999)

Považovat tohle za top horor všech dob je přenejmenším zabedněnost. Sice zajímavej námět, ale provedení, obsazení absolutních pitomců a piškuntálů, velmi strohé a tupé dialogy, všechno spíš ubohé než na diváka fungující. Při prvním zlédnutí jsem napřed myslel, že jsem sosnul něco úplně jinýho, nějakou amatérskou předělávku. Nakonec jsem se přeci jenom bál, lépe řečeno lek, to když v poslední minutě najela kamera na osobu stojící čelem ke zdi. Nebýt kratší stopáže, do konce filmu bych nevydržel a ihned ho smazal. V žebříčku hororů, který jsem viděl, se tohle dotýká úplného dna.

Samuraj (1967)

Bomba. S velkou pravděpodobností to nejlepší, co jsem dosud s Delonem viděl. Jednoduché, mrazivé, realistické, syrové, chladné a typicky delonovské. Panu Melvillovi smekám.

Slovo policajta (1985)

Hmm, pro mě jeden z nejlepších Delonových filmů v pozdější tvorbě. (byť několik gangsterek s maldým Delonem v hl roli bych řadil hodnocením asi o dost výš). Některé hlášky ve filmu vynikající, scény, kdy se Alain dostává do formy, vemi insiprativní, nu a nechybí ani pěkná ženská.

Herci (2000)

Originální možná jo, ale určitě ne vtipné a napínavé. Když není komedie legrační, a navíc se u ní celou dobu vyloženě nudím, pozorujíc časovou osu a pohyb kurzoru na ní, nebude hodnocení vysoké. Jsem zklamán, protože přítomnost frnacouzských top herců si zasloužila lepší námět. Využití Belmonda nebo Delona na ubohé cca 2 minuty a "herecký koncert" Gerarda Depardieu v podobě dialogu, jsa zabořen v motorkářských hadrech v bilboardu, to teda vážně za moc nestálo.

Hibernatus (1969)

Škoda. Tohle je jeden z mála filmů Funese, kde mi dělá problém dokoukat až do konce. Vtipu na moje gusto málo a celý se to hodně rychle vytratí z hlavy, což se mi třeba u Fantomase nebo Pošetilosti mocných nestalo.

Četník a mimozemšťané (1979)

Já nevím. Vždycky jsem se u Četníků bavil stejně dobře, ať to byl první nebo šestý díl. Klesající tendence pětky a šestky je znát, ale né tak moc, abych nehodnotil celou sérii jako výbornou. Dějově trošičku slabší, ale příjemná změna a nádech sci-fi nezaškodí. Efekty s mimozemšťany mi na svojí dobu připadají hodně zdařilé(teda aspoň v rámci rozpočtu), přestože dnes se tomu asi kdekdo vysměje. Nejvíc ze všeho mi vadí absence staré party (Fougasse a dalších). Kdyby to udrželi v původní sestavě, asi by bylo hodnocení o dost vejš ;)

Četník a četnice (1982)

Já nevím. Vždycky jsem se u Četníků bavil stejně dobře, ať to byl první nebo šestý díl. Klesající tendence pětky a šestky je znát, ale né tak moc, abych nehodnotil celou sérii jako výbornou. Zde už je sice Cruchote bledej a strhanej, ale to neznamená, že není stejnej jako dřív, jen už nevypadá tak agilně a svěže. Dějově slabší, ale nejvíc ze všeho mi vadí absence staré party (Fougasse a dalších). Kdyby to udrželi v původní sestavě, asi by bylo hodnocení o dost vejš ;)