• Krátkometrážní

Poslední Benátčané (2020) (TV film)

Tíživý problém globálního turismu, developerských firem i tvrdého kapitalizmu, nelítostně se odrážejícího od malebných uliček starověkých Benátek, protkaných špinavými kanály, který se snaží změnit hrstka posledních obyvatel, kteří bojují s extrémním turismem, znečištěním, vysokými cenami za bydlení i zachováním tradic ve stínů developerských firem.

Pouť krkonošská (2020)

Dokument mapující doloženou pouť K. H. Máchy z Prahy až na Sněžku v Krkonoších roku 1833, kterou se rozhodl pěšky absolvovat v Máchových šlépějích již několikrát pan Jiří Zemánek (kurátor a historik umění) je jistě zajímavým počinem, protkaným úryvky Máchovské poezie i zážitků z cesty, ale značně amatérské pojetí (hlavně kamera a střih) sráží celkový potenciál tohoto dokumentu.

Genetická revoluce (2019) (TV film)

Děsivé i zajímavé zároveň. Po objevení technologie CRISPR, je téma genetického inženýrství jistě kontroverzní i zajímavé zároveň. Dokument ukazuje obě strany, jak vědce, regulace a nařízení, tak i lidí co experimentují na hraně zákona i možného zneužití úpravy genomu.

Pomsta (2019)

Avengement je příběhem o zradě a pomstě v podobě surové mlátičky. Soundtrack jak ze starých Belmondových filmů.

Rambo: Poslední krev (2019)

Surový na nic si nehrající John Rambo, který si přišel pro pomstu a pomsta až za ním domů. Čeká na svou chvíli, na ten okamžik, který v sobě potlačoval celé roky, snahou vést klidný život.

Tous surveillés - 7 milliards de suspects (2019) (TV film)

Od pokroku u technologie pro rozpoznávání obličeje, až po používání QR kódů pro přístup do bytu, či sytému "Společenského kreditu" v Číně, i takto se dají sledovat lidé. Otázkou je, zdali se jedná o vyšší bezpečnost pro občany nebo šikanu v podobě státního dozoru v podobě antiutopického Orwellovského románu 1984.

Záchrana egyptských chrámů (2019) (TV film)

Dokument mapující unikátní projekt mezi 60. - 70. lety 20.století, který se snažil za pomoci mezinárodního společenství UNESCO zachránit Egyptské památky, před stavbou Asuánské přehrady na jezeře Nasser, díky která by byly všechny zatopeny.

Zaklínač (2019) (seriál)

Pro mě je Witcher srdcová záležitost, takže "SPER TO ĎAS . . ". PC hry mám velice oblíbené, stejně tak i původní polský seriál z roku 2002. Uvidíme co přinesou další série

Apokalypsa: Nikdy nekončící válka 1918-1926 (2018) (seriál)

Velice rozsáhlá a kvalitně provedené "série" Apokalypsa mapující období od počátků první světové války k druhé světové válce až po konec studené války. Tento dvoudílný dokument mapuje opomíjené období mezi první a druhou světovou válkou, které vedlo k vzniku extremistických uskupení, které bylo způsobeno, důsledky první světové války.

BLEACH (2018)

Určitě bych se nebránil pokračování či seriálu, jelikož i přes zde značné a jemně negativní komentáře se mě Bleach, jako film líbil. Existují filmové adaptace anime, které dopadli mnohonásobně hůř.