• Krátkometrážní

Česká paměť (2010) (seriál)

Rychlé, výstižné, poučné, ale příliš krátké pro větší rozvinutí myšlenky, což je škoda.

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Naprosto šílený dokument o problému, o kterém víme, ale nebavíme se o něm. Pro-šňupaný, pro-fetovaný dokument s výpověďmi závislaků, dealerů i protigrogových jednotek.

Dvojí přežití (2010) (pořad)

Dual Survival je seriálem o přežití, který si jde svou vlastní cestou a rozhodně není "Trapnou kopií Beara Gryllse". Dvě hlavy toho dají dohromady víc než jedna a o tom i tento seriál je. Cody, který je odborníkem na primitivní dovednosti přežití v divočině(převážně v poušti), chodí bos a jeho jedinou věcí do divočiny je pár desetiletí starý nůž a Dave, který je vysloužilý voják a lovec, který vyrůstal v lesích, nás společně provedou připravenými scénáři, které by se mohly na různých místech přihodit každému, kdo rád chodí či jezdí za krásami matky přírody. Zatím mi každý díl přinesl něco nového co jsem ještě z žádného jiného seriálu o přežití neznal. |*|*|*|*|*| Tento seriál je o přežití, což znamená zbytečně neriskovat, skákání po skalách, lezení po liánách či jiné bláznivé kousky, které stojí mnoho energie a užitek je téměř nulový zde nenajdete, to co ukazuje Bear Grylls (když to všichny srovnávají) je v mnoha případech nelogické chování v přírodě, kde se zbytečně plýtvá energii a hazarduje, jen aby to vypadalo cool a měl seriál velkou sledovanost. Bear Grylls ukazuje tu nejextrémější formu přežití a proto aby se u prvního sousta každý nepozvracel, museli tvůrci okořenit seriál i o pár minut šílené akce, jako je lezení po pilířích mostu nebo naskakování na jedoucí vlak či kamion. |*|*|*|*|*| Další seriály o přežití Ray Mears v divočině (BUSHCRAFT), Nutné k přežití (MAN VS. WILD) a SURVIVORMAN.

Éčka (2010) (seriál)

Užitečný a zajímavý dokument osvětlující záhadné kódy E-ček na obalech potravin, jejich účinků, potřeby a výroby. E - Numbers ukazuje výrobu tajemných éček v domácím prostředím všemi možnými způsoby, někdy hodně bizardními či nechutnými, ale zároveň vysvětlující funkci a potřebu těchto sloučenin.

Euihyeongje (2010)

The Secret Reunion (의형제, Uihyeongjae ) je druhým režijním filmem pana Jang Huna, který již natočil v mnohém podobný film Rough Cut. Zápletka filmu si zahrává s celkem vážným tématem a to špionáží mezi Severní a Jižní Koreou, kde Severokorejský agent Ji-Won, přijíždí do Soulu, aby zde společně se zabijákem "Stínem" odstranil zrádce ze své vlasti, ovšem v patách jim je Jihokorejská tajná služba NIS s agentem Han-kyu Leem. Pro mě jeden z nejočekávanějších akčních filmů z JK roku 2010, který není přesně tím co jsem očekával, ale rozhodně nezklamal. Zajímavá zápletka, hvězdné obsazení a povedená akce. 80 %

Expedice Libye (2010) (TV film)

Příjemná oddychovka z Off-roadové expedice po socialistické Libyi, kde je nafta levnější než voda, ale sehnat jí je umění převeliké. Dokument doplněn o základní cestovatelské zkušenosti i o něco málo z historie a zažitých zákonů pouště, kde je ne-radno cestovat v noci. 64%

Farm to Fridge (2010)

|| Slabší povahy nekoukat - záběry plné násilí, krve, týrání a nehumálního zacházení ||. American Dream by Uncle Sam. Dokument, který dokáže zacloumat i s pořádně otrlým člověkem, ale bohužel né vše na tomto světě je duhově krásné. Snímek ukazuje záběry z farem na kuřata, krocany, krávy a prasata, kde je brutální zacházení každodenní rutinou. Video ke zhlédnutí ZDE.

Globální Santa Claus (2010) (TV film)

Tak trošku jsem rád, že tu Santu a s ním spojený Santa byznys nemáme rozšířen v takové míře, jako je tomu v jiných zemích. Jak napsal lubospoti, díky za krásné české vánoce, bez stupidního HO HO HO . . .

Go Quiet (2010)

I přes své kouzlo Jónsi-ho skladeb, postrádá videoklip vizuální krásu divokého Islandu, kterou mohl divák vidět například u Sigur Rós - Heima, která diváka dokázala audiovizuálně pohltit. Přesto příjemná záležitost u které je obrazová prezentace pouze minimalistickou kulisou k hudební nahrávce. Seznam skladeb : 1. Animal Arithmetic 2. Go Do 3. Grow Till Tall 4. Tornado 5. Hengilás 6. Kolnidur 7. Sinking Friendships 8. Boy Lilikoi 9. Around Us