Restrepo (2010)

mimořádný dokument, v duchu cinema verité. Tím že se autoři zdrželi veškerých komentářu tak vzikl dokument, který vypovídá o víc než "jen" o bojích v údolí Korangal... Tim Hetherington zemřel při válečném konfliktu v Lybii v roce 2011.

Zidane, portrét 21. století (2006)

po přečtění některých příspěvku nemohu nereagovat. Co je komu do toho jestli hrajete fotbal nebo co si myslíte o Zidanovi? 1) není to film 2) není to dokument 3) není to fotbal!!! Tedy rozhodně ne v běžně vnímaném smyslu... A pokud si to někdo od toho sliboval je to JEHO chyba. Dougles Gordon je britský videoartista a současné umění prostě není pro masy... (což ostatně výtvarné umění nikdy nebylo ať si to přejete nebo ne) Samotný koncept je jednoduchý - vzít nejpopulárnější sport planety pak jednoho z nejlepších hráču té doby a nechat ho natočit skvělými kameramany (dílem čistě sportovními) ve stopáži jednoho zápasu. Samotný název díla Zidane - portrét 21. století je prostě skvělý a nutí k zamyšlení. Zidan sám je velice vděčný objekt, který působí že je v podstatě pořád myšlenkama jinde (což asi není). Skvělý byl i střih z poločasu zápasu, který mohl evokovat přepínání televize v čase reklam.... Ale finální střih, hudba, zvuky stadionu, zvuky chůze a běhu po trávníku, zvuky ticha, zvuky komentátorů, kamera zabírající zidana, pohledy na stadion, detaily a meditativní kometáře... Já byl nadmíru spokojen! mimochodem mi ta hudba místy připomínala kytaru Neila Younga z Dead mana.

Max a maxipříšerky (2009)

1) až příliš dobře jsem věděl o čem to je. O to víc mě překvapila záplava negativních kritik ve stylu - o ničem a nevýchovné... 2) skvěle zahrané, skvěle natočené, skvělá hudba 3) Nevim co by se stalo, kdyby na konci zaznělo nevyslovené 'promiň' skvělý komentář: Bluntman

Černá labuť (2010)

Cena za úspěch, podobně jako u wretlera je dominantní hlavní postava a děj vidíme jeho pohledem. Kdy se navíc stírájí představy se skutečností.... NYC

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009) odpad!

Úplně slabé, asi mám předsudky ke španělským filmům, ale nemůžu si pomoct taková slátanina nemůže být myšlena vážně. Naprosto nepravděpodobný vývoj hlavních postav a nebo že by španělé byli takový ryzí emociálové že během jednoho dne všechny hodnoty přetočí naruby...? a vůbec. Pokud to přesto chcete vidět - doporučuju vyhnout se dabingu.

Obchodník se smrtí (2005)

Klipovitost a vůbec - natočeno tak, aby i hlupák měl pocit že je to chytré. Přijde mi to škoda, protože potenciál to mělo.

Mezi zdmi (2008)

Brilantní pohled do třídy (nejen) francouzké školy, kde se neodehrává žádná překvapivá zápletka sic(!). Neuvěřitelné herecké výkony spolu s přesvědčivými představiteli natočené kamerou z ruky zanechává dojem až dokumentární a hlavně silný...

Iluzionista (2010)

Působivá atmosféra, prostý ale silný příběh, dokonalá kresba francouzské školy, melancholická hudba doprovázjící už bez tak smutně laděný film, kreslená groteska se sociálním podtextem.

Muž ve stínu (2010)

Napínavé, skvěle zahrané, věrohodná psychologie postav, podmanivá atmosféra podtržená hudbou, bravurně natočené.