Blueberry (2004) odpad!

Tak tohle jsem skutečně "nepochopila".

Ztracený na Sibiři (1991)

Po shlédnutí snímku jsem byla několik dní ochromená a musela jsem na něj pořád myslet. Kdyby bylo víc hvězdiček bez rozpaků je dám.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Tento film je alespoň pro mě nutné sledovat s anglickým zvukem. Potom je to slušná komedie, která mě pobaví. S českým zvukem nedoporučuji, protože hlášky v češtině dokážou napáchat hrůzy.

Tři barvy: Modrá (1993)

Juliette Binoche je okouzlující, i když přijde o manžela a dítě. Tento film je založen na síle, vyrovnání, odhodlání a schopnosti se zvednout a jít dál. Je depresivní, ale skvostný. Málokterá žena dokáže tímto způsobem přijmout mužovu nevěru. A mimochodem ten modrý lustr byl překrásný.

Pád do ticha (2003)

Ta ohromná síla žít!!! Bylo to fantastický a velký zážitek.

Osvícení (1980)

Jack Nicholson v roli psychopatického otce a manžela film vynesl do výšin. Režii Kubrick skvěle zvládl. Při sledování filmu jsem byla mírně znechucena pozicí manželky, její neschopnosti cokoli udělat. Často se mi nestává, aby mě zaujala kniha i film. V tomto případě se tak stalo a já se k nim často a ráda vracím. Vřele doporučuji.

Dolores Claiborneová (1995)

Tento film mě uchvátil svou syrovostí, obětováním se. Nádherně dokládá, že všechno nemusí být tak, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naprosto nepřehlédnutelný a ucelený byl celkový projev výborné Kathy Bates. Vzhledem k tomu, že jsem neměla možnost porovnání s literární předlohou Stephana Kinga ( jehož jsem fanynkou ) jsem byla přesvědčená, že Dolores je vrahem. V průběhu filmu jsem se začala přiklánět k její pravdě a poznávat její silný mateřský pud.

Madisonské mosty (1995)

Madisonské mosty patří k mým oblíbeným filmům. Je v něm obsažená veškerá bolest, láska a přijímání velmi nelehkých a těžkých rozhodnutí. Co všechno se za čtyři dny může v životě změnit. Člověk se může zamilovat na celý život. Za tu krátkou chvíli se mezi nimi vytvořilo pouto, které se někdy nepodaří vytvořit za celý život. Scéna, která mě velmi dojala zachycovala Francescu při jejím posledním a nejtěžším rozhodnutí, kdy dveře auta představují dveře mezi životy. Rozhodla se je neotevřít a zůstat s rodinou, čímž vztah Francescy a Roberta neztratil svou původní podobu, zůstal v jejich srdcích stále stejně silný a navíc Francesca získala pevný vztah k místům, kde s Robertem prožila ty osudové čtyři dny. Klobouk smekám před výkonem Meryl Streep a Clinta Eastwooda.

Zoolander (2001)

Tuhle slátaninku mám moc ráda. Zvlášť Stillerův pohled "MAGNUM".