Zločin (2011) (seriál)

Twin Peaks - David Lynch + trocha prvoplanovosti.

Serenity (2005)

Jedna se o pokracovani serialu Firefly (2002). Divat se na tento film bez znalosti serialu je asi stejne uzitecne jako si pustit Bourne Ultimatum a poznavat Jasona az tam.. Kvalitu ma film stejnou jakou si drzela prvni, a zaroven i posledni, serie Firefly - tedy televizni, ale dobrou. Pro fanousky serialu povinost.

Proboha! (2008)

Ukazuje hlupaky vsem, ale chytrejsi lidi radeji necha schovane. Je to vtipne a plno argumentu je trefnych. S Maherem souhlasim, ale jako dokument to opravdu brat nejde.

Nový svět (2005)

Na csfd nepochopim dve veci. Jak to, ze Shawshank Redemption je nejlepe hodnoceny film a jak to, ze The New World ma o 20% mensi hodnoceni nez si zaslouzi. Kdokoli jiny kdo by tento film natocil, by ho znasilnil a pospinil. Malick ho dokazal poeticky odvypravet s lekhosti a krasou jemu vlastni. Nemohl jsem si odpustit vzpominani na Thin Red Line, oba filmy jsou si zpusobem natoceni velice podobne. Oba jsou to filmy, na ktere se vzdycky rad podivam.

Medvěd (1988)

U tohoto filmu jsem brecel jako maly kluk, kdyz jsem byl jeste maly kluk. A bojim se, ze kdybych si ho pustil dneska, tak by to nedopadlo jinak.

Arn (2007)

A mozna prave kvuli te zaverecne skladbe mam cely tenhle film hodne rad. A mel jsem ho rad drive nez jsem se na nej podival. Jsem rad, ze me nezklamal.

Rubicon (2010) (seriál)

Vyborny serial opet s pomalejsim tempem, coz mi naprosto vyhovuje. Dobra atmosfera, hudba i herecke vykony. Do nebe bych ale vyzvednul roli Truxtona Spanglera (Michael Cristofer).

Jak vycvičit draka (2010)

Mozna by i pomohlo, kdyby ti "draci" nevypadali jako otravny hmyz.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Po sledovani toho serialu se najednou zacnete divit, ze venku nechodi chlapi v klboucich a na ulicich nejezdi auta z 50-tych, 60-tych let. Serial ktery vas uchvati svou vypravou a kostymy, scenarem i hereckymi vykony a nez se nadejete, tak si vytvorite pouto ktere se jen tezko pretrha.

Závrať (1958)

A me srdce zaplesalo pro film noir.