Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Naprosto perfektní záležitost, v mládí jeden z mých oblíbenějších seriálů. Teď po více jak deseti letech jsem si ho stáhnul a znova rozdíval. Musim říct že ani s odstupem času nepřišlo zklamání. Nechybí tu vtip, postavy jsou napsány takřka dokonale a nevadí ani, že docela dobře zvolení herci nějak moc hracího talentu zrovna nepobrali. Na efekty se sice skoro nedá dívat ani přes prsty, ty by zvládnul udělat snad i muj čerstvě plnoletej bratránek alkoholik. Přes to se jedná o nadprůměrný počin kde scénář zcela nahrazuje nedostatek finančních prostředků. Kdo by si seriál rád připoměl a nemá na to dostatek času, přidávám svou oblíbenou scénu hned z prvního dílu: "Say Something About My Mother" -> Zcela zasloužené 4*

Božská mrcha (2007) (seriál)

Je to vcelku zábavná podívaná, při které jsem se zatím vždy slušně bavil i přesto že se jedná o epizodní seriál. Holly i Leon jsou sympatičtí a vtipní, takže ze seriálových záplav pro mě zatím lehký nadprůměr. Navíc úvodní píseň se také velice povedla. Zatím po 7. dílech je to za necelé 4*. Uvidíme jak to půjde dál, ale díky Prima televizi, že konečně také koupila nějaký rozumnější seriál než co má ve zvyku...

Ninja She Devil (2009)

K tomuto filmu jsem se dostal úplnou náhodou díky poutavému názvu. Nečekal jsem absolutně o co jde a proto to teď radši možným zájemcům o shlédnutí shrnu. O ději se snad bavit ani nemá cenu, protože se jedná o mix porna s absolutně béčkovým akčním thrillerem - divčí ninja s její nejlepší zbraní sexem. Pojetím to lehce připomíná americkej erotickej film Piráti (2005) s daleko menším rozpočtem. Hlavním kladem je docela pohledná japonská zpěvačka jakožto hlavní hrdinka.

Mladý Van Helsing (2009) (seriál)

Jméno seriálu dokáže pěkně nalákat, to ovšem zkazí hned první díl. Po 5. shlédnutých dílech od seriálu upouštím. Jako malému by se mi asi tato infantilní a epizodní blbinka líbila, ovšem teď už mám lepší věci na práci než sledovat nesympatické postavy a jejich nepochopitelné jednání. Za úvodní píseň a alespoň pár minut slušné zábavy dávám z lítosti 2 hvězdičky.

Vikingové II (2008)

Outlander vypadá velmi slibně a sice nenadchne, ale naštěstí ani nezklame. Na béčko dokonce vypadá opravdu pěkně i co se akčních scén týče. Příběh je velmi slušný i když nepříliš využitý. Postavy se vcelku rozumně vyvíjejí a jsou dost neodhadnutelné, stejně jako vzájemné vztahy mezi nimi. Srovnal bych děj s například takovým Beowulfem, který je proti tomuto o dost slabší...

Chyťte tu holku (2004)

Dosti předvídatelný a trochu stupidně infantilní příběh. Ovšem díky slušnému množství vtipných momentů, dobře zvoleného hudebního doprovodu a krásně roztomilé Kristen Stewart rozhodně méně jak 4* při pohledu na celkové hodnocení dát prostě nemůžu :)

Sky High (2003)

Vcelku mám rád dlouhé filmy, rozhodně o dost více než filmy co skončí dříve než začnou. Všichni tu naráží na natahovanou stopáž. Je pravda že Kitamura většinou pod 120 minut rozhodně nejde, ale zde to nevadí. Po celou dobu jsem si film užíval a na žádné vyloženě hluché místo nenarazil. Je pravda že je tu pár zarážejících scén ale při pohledu na film jako celek to také nevadí, stejně jako postupná změna žánrů. A mimochodem na pěkné slečny s katanama je vždy radost pohledět...

Wild Zero (1999)

Hodně ujetej kousek, naneštěstí se japonskej punkrock dá vcelku velmi slušně poslouchat a film to opravdu spestřuje. Parta Guitar Wolfa je hodně cool i přesto že je opravdu hodně mimo. Charaktery jsou zde vcelku propracované od majitele klubu v boxerkách až po Matsua se dvěma motýlky. To je narozdíl od děje hlavní plus filmu, protože děj je směsice všeho možného. Každopádně člověk se opravdu sem tam zasměje a film stojí za vidění už jen pro rozšíření obzoru.

Jambok geunmu (2005)

Po přečtení děje sem od filmu nic nečekal a nakonec byl příjemně překvapen. Zpracování na výbornou i přes to že film ničim nepřekvapí rozhodně stojí za vidění.

Rallye smrti (2008)

Od filmu člověk dostane presně to co čeká už dle plakátu. Pěkný auta, baby a akční nářez servírovaný navíc s bonusem působivého příběhu. Paul nezklamal i přes předvídatelnost díla. Jak píšu skoro všude - Statham je prostě frajer. Ale zde mě nejvíc upoutala Joan Allen která roli opravdové bestie ztrvárnila až překrásně mistrovsky. PS. Neni hlavní hrdina náhodou Frank Martin alias kurýr ? :)