Pátá vlna (2016)

Jediny co film jakz takz zachranuje pred naprostym propadakem je pomerne kvalitni choreografie akcnich scen a duveryhodne CGI. Pribeh je predvitatelny, zapletka take, herecke vykony podprumerny. Fakt neverim ze dnesni pubertaci tohle zerou.

Samaritán (2022)

Za me 4! Chtel jsem si ve dve rano pustit sra4ku pac jsem nemohl spat, a dostal jsem co jsem chtel do puntiku. Krasne se mi pak usinalo. Je fajn mit takovyhle filmy!

Elysium (2013)

Ano, District 9 me ponechal sedet v kine jeste par minut po titulkach s otevrenou tlamou. Tim se samozrejme nabudilo ocekavani, rychle jsem si vyhledal kdo to vlastne ten Blomkamp je a zjistil jsem ze je to vlastne jeho prvni dilo... uz tehdy jsem se tesil na dalsi film a veril jsem ze to bude parada. Bohuzel se tak nestalo, ale krivdil bych, kdybych hodnoceni nechal ovlivnit svym ocekavanim. Tim padem budu tento film hodnotit jako Scifi od neznameho rezisera. Tri hvezdicky by pro tento film byly malo, ale na ctyri se zase moc necitim. Obsazeni se mi velice libilo, herecke vykony byly nadprumerne, a hra s Augmentaci a Scifi me dostava do extaze. Skoda jen toho klise na konci filmu. Davam hodne odreny ctyri hvezdy a stale doufam, ze Blomkamp se teprve hleda a urcite nam ma jeste mnoho co nabidnout

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po odchodu z kina premiery prvniho dilu, jsem mel v ustech nosti nahorklo... Druhy dil to ale vsechno napravil, a horkost se zmenila v medik. U tohodle kolotoce jsem se opravdu bavil, a ackoliv jsem mel pri prvnich par minutach HFR pocit ze budu blinkat, po chvili jsem si na to zvyknul a obzvlast v akcnich scenach jsem si pomlaskaval... Tech par infantilnich momentu(souboj v sudech, hledani klicove dirky ve skale) jsem stravil snaze nez obdobne momentky z prvniho dilu. Efektama nabuseny, a Smaug se neskutecne povedl, zatim asi nejlepsi ztvarneni draka, tak jak ma byt... 5*