Solomon Kane (2009)

Scénářem silně obyčejná fantasy, zpracováním nadprůměrná. Rozpočet není tak vysoký jak mohl být, ale byl chytře investován do slušné kamery a krásných lokací raději než do 3d efektů. Pro mě mrazivý film s vynikající atmosférou a několika možná příliš patetickými, ale silnými scénami.

Poznáš muže svých snů (2010)

Parádní film, s výbornými hercia tajemnou atmosférou Londýna. Příběh o iluzích a morálce v povídkovém, propracovaném scénáři zaujme a příjemně šlape celou dobu a nakonec ještě přidá nějaké ty přesahy a morální poselství. Kdyby to natočil kdokoliv jiný dávám za 5, mám ale dojem že na starší Allenovi filmy tohle přece jenom nestačí.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nejslabší část série. Sice stále vyvolá dost nostalgie a má propracovanější příběh, ale už to nemá tu šťávu a atmosféru jedničky a dvojky.

Red (2010)

Silně senilní, ale místama úžasně vtipné. Malkovich opět dokazuje že dokáže odehrát jakoukoliv roli na výbornou a táhne tak celý film. Bohužel Bruce už není co býval a tuctová zápletka to sráží někam k průměru. RED je slabší komediální verze Expendables. A nebere si servítky k Moldavanům! ;)

Robin Hood (2010)

Klasický velkofilm se vším všudy. To že je to prequel k Robinu Hoodovi mi nijak nevadí, aspoň člověk neví všechno dopředu. Parádní výprava.

JCVD (2008)

Nechápu proč bylo v recenzích psáno že jde o autofiografii, nebo nedej bože dokument, odradilo mě to od tohohle filmu dost dlouho. Přítom jde o příjemnou dorostlou komedii s prvně charismatickým JCVD.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Ultimátní. Desetihodinový opus, výborně natočený a skvěle frázovaný na díly.

Jak vycvičit draka (2010)

Vše co od animované pohádky očekávám tak tu je. Takže dávám za 5* i když to není nejlepší film na světě. Pro nespokojence připomínám, že animovaná pohádka vznikla zhruba na Sněhurce, tedy založena na vypracovaném příběhu, líbezných charakterech a litrech emocí, nikoliv na laciném oplzlém humoru, jak vidíme v poslední době.

Panika v městečku (2009)

Čekal sem víc. Někdo se možná nechal oblafnout formou, ale pokud ste v životě nějaký ten méně tradiční Animáč (rozumněj ne Pixar) viděli, tak vás tohle asi příliš nepřekvapí. Určitě ale má velmi světlé momenty, ale mám trošku dojem, že Panika v Městečku mohla zůstat u krátkých klipů.

Ip Man 2 (2010)

O hodně prvoplánovější a Američtější než jednička. Teď už celý film drží jenom charakterní herci obou hlavních zápasníků (Yen x Shahlavi).