Valkýra (2008)

Překvapivě napínavé. Přece jenom od Singera+Cruise jsem čekal akci kde se budou nacisti střílet po stovkách a překvapil mě parádní thriller, který vás nenechá vydechnout.

2 dny v Paříži (2007)

Příjmená povídačka. Takový horší, holčičí Woody Allen s menším přesahem.

Tristana (1970)

Parádní psychologické drama, podána, jak je Buňuelovi vlastní, sympatickou a lidskou formou. I když mě Tristana filmařsky nenadchla tolik jako Kráska dne, s příběhem se jde více ztotožnit. Sice dle mého nepatří Tristana k úplné špičce, ale něčím si vás získá a chcete si ji hned pustit znovu. 80%

Počátek (2010)

Příjemné a solidní. Nolan určitě talent má, ale v tomhle filmu jako ve všech ostatních ho bohužel ubíjí efektností. Efetnost je tu ale vyhrocená do detailu, je skro s podivem že to nešlo do 3D. Perfektní herci a slušně zpracovaný příběh se ale utápí v nesmyslně akčním chaosu, který nakonec ubije i poslední pseudo-chytrou myšlenku. Z letních blockbusterů ale stále asi to nejlepší, tedy hned po Expendables, kteří si aspoň nehrají na intelektuální film. 75%

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly opakovaně dokazuje že je jedním z nejtalentovanějších mainstreamových režisérů. Jeho zkušenost krásně dozrála a jeho jemné hraní s hranicemi a stereotypy akčního žánru by mu moh závidět kde jaký Tarantino. Stejně jako v Rambovi IV si i výborně pohlídal střih, kameru a zvuk, takže doporučuju jít do kina, tenhle film v televizi ztratí hodně - jelikož jde o čirou a perfektně udělanou akci.

Říjen (2010)

Jeden z mála festivalových filmů, který kromě kvalitního a netradičního spracování nabízí i trochu lidskosti, nenásilnosti něhy a humoru. Pro mě příjemné a humorné překvapení!

Single Man (2009)

Vkusně a filmařsky natočeno. Příjemná kamera a citlivé budování atmosféry ryzí filmařinou dělá z tohohle filmu jeden z vrcholů letošní produkce. Hlavní je se nebát, že půjde o samoúčelnou intelektuální hříčku od modela o homosexuálech, ani zdaleka to tak není!

Strážci - Watchmen (2009)

Kdo se nenechá odradit první zmatenou půlhodinou, bude příjemně překvapen. Vyhrocený, nápaditý a dlouhý film je poctou komiksového žánru, při dodržování jeho pravidel a jejich záměrném překračování. Celá zápletka je sice trochu klišé, ale díky charismatickému hlavnímu hrdinovi (Rorschach) vyznívá naopak ve prospěch složení složité komiksové mozaiky.

Ghost Rider (2007)

Poté co jsem tento film násilně viděl podruhé, musím uznat že není tak špatný. I když má opravdu mizerné efekty a nenápaditý příběh, tak jako náročnější televizní film by mohl příjemně překvapit.

Kick-Ass (2010)

Má to slušný nášlap, ale jako celek mi to příjde dost nedotažené - chybí vždycky jen kousíček, ale podstatný. Škoda, má to obrovský potenciál, jenom si Vaughn nedokázal vybrat co za typ filmu bude dělat a co tam bude to podstatné. Takhle vznikla pohodová slepenice kvalitních a vtipných scén, z nichž některé si budete pamatovat měsíce, o čem ten film je, nevíte druhý den. 65%