Opravdová kuráž (2010)

Parádní western, který není příliš zastaralý ani příliš moderní. Ke konci sice trochu ztrácí dech a konec je lehce nastavená kaše, ale celou dobu hladí na duši výborní herci, přímočarý scénář a nápaditá akce podpořená slibnou hudbou

Travička zelená (2008)

Sice se do druhého dne zcela vykouří z hlavy, ale celý film je podán s tak chaotickou grácií až vyvolává možná až nechtěný úsměv. Na podruhé by to bylo asi tak na jednu hvězdu, prvně jsem se pobavil. :)

Útěk ze Sibiře (2010)

Excelentní road movie, která podává nadliský, dramatický výkon lidsky a civilně. I když je těžká předloha zfilmována výborně nezapře že po 4000 mílích se prostě ztrácí dech, jde jen o to jak dlouho divák dokáže držet pozornost.

Muž ve stínu (2010)

Parádní syrový thriller, který si někoho podmaní temnou vizuální stránkou, jiného citlivě nepřehraným politickým tématem.

Světová invaze (2011)

Velmi příjemné katastrofické béčko, které si na nic nehraje. Špína, deprese, výbuchy, emzáci a akce akce akce. ;)

Manželka za padesát ovcí (2010) (TV film)

Vážné téma, nezajímavě pojaté a zpracované zoufalou formou. Šíření informací a osvěta je úctyhodná činnost, ale je bez solidní formy pouhou nudnou činností, která může stěží suplovat denní tisk, či zprávy na wikipedii. Jeden Svět opět nezklamal. :(

Zloduch Albert (2004)

Mám slabost pro francouzské komedie. ;) Zápletka ani zpracování není příliš originální, ale Zloduch Albert, který svým živelným buranstvím rozvrací život snobského obchodníka, je kupodivu uvěřitelný, nenucený a veskrze lidský, takže mě si získal a okouzlil.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Nápaditá komedie. Simon Pegg podobně jako Jim Carrey nebo Ben Stiller hraje stále to samé, nezávisle na tom o jaký typ filmu jde, ale stejně mu to nějakým záhadným způsobem vždycky funguje. ;)

Nemysli na to (2007)

Velmi netypická italská komedie. Místo hlasitých, typicky italských pšouků se tu zaplétá citlivý a vtipný příběh přestárlého pankáče, který v krizi středního věku utíká za svoji rodinou na venkov a snaží se dát si život vlastní i těch ostatních do kupy. Scénář se občas tluče od nikud nikam, ale nabízí několik epizodních a velmi netypických úsměvných zápletek což v kombinaci s neokoukanými ale schopnými herci vede k příjemně strávenému večeru. ;)

Zbouchnutá (2007)

Příjemné, ale nudné. I přes cílové publikum teenagerů jde o film vpodstatě inteligentní a nepříliš nadsazený, ale chybí tomu solidní příběh a surreálná atmosféra jako ve filmu JUNO a nebo přímočará lidskost a příjemné charaktery jako ve filmu ZACK A MIRI TOČÍ PORNO.