Český lev 2011 (2012) (pořad)

To je podmínka z takového večera dělat estrádu, která pro většinu lidí není ani zábavná ? Čekal jsem, že udílení cen akademiky za nejlepší filmové počiny, mají mít taktéž co nejlepší úroveň. Co takhle brnknout Marku Ebenovi? :))

Střílejte na pianistu (1960)

Film mě nechal chladným, postavy se mi vůbec nezesympatizovaly, prakticky jsem ani nepociťoval žádné napětí a chvílemi jsem si pletl i žánry.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Do životopisných filmů se mi vždycky moc nechce, ale tentokráte přispěla sobotní osamělá noc u televize a nečekaně mě tento film tak chytl, že jsem si nechtěl ani odběhnout na záchod. Forman našel pravého člověka, o kterém natočit film a zároveň ukázat povrchní a mylné představy o vyblýskané americké svobodě.

Život v oblouznění (1995)

Mimořádně zábavný film a velmi zajímavý, co se týče pohledu na takové menší natáčení. Pro filmaře velmi povědomé :)

Nebeské dny (1978)

Parádní atmosféra, zvuk, kamera a hlavně hudba !!!

Přísně tajné! (1984)

Některé vtipy geniální, některé nic moc a hlavně jsem se na to nemohl pořádně podívat v klidu, takže dáme repete, nejlépe s přáteli. :))

Tanec v temnotách (2000)

Tak tohle bylo strašné ... Moje první ochutnávka Triera mě totálně dostala, nevím u jakého filmu jsem měl tak pochmurné pocity, nehledě na vyděračskou scénu, kde jsem byl totálně šokován až mi bušilo srdce. I ty "podivně smutné" písničky tomu přidávají jakýsi zdrcující punc ... wow

Na Hromnice o den více (1993)

Skvělý námět, suprové zpracování, spíš než jako komedie mě to nadchlo v potenciálu možností jak "užívat" život a kolik pokusů existuje, jak se vymanit z nekonečného cyklu stejného dne. Trošku mě zklamal konec, čekal jsem větší rozřešení než starou dobrou láskou :P

Apollo 13 (1995)

Celý film prakticky skáčeme mezi Apollem a řídícím střediskem a ikdyž se nevyznáme ani v jednom údaji, jsme velmi napjati až do konce, ikdyž víme, jak tento film skončí. Na takový film už je zapotřebí špičkového umu :)