Star Trek (2009)

Akční triková podívaná jak má být, o to víc mám chuť zhlédnout všechny předchozí filmy. Jediné co mě rušilo, tak povaha hlavního hrdiny aneb Hana Sola či Indiana Jonese, která je v těchto filmech víc než častá :)

Návrat ztraceného ráje (1999)

Mému zhlédnutí předcházela přednáška od samotného režiséra, po které jsem tento snímek totálně pochopil. Je to prakticky autorova autobiografie, nepochopená neseznalými. Bohužel film na mě působil svým vzezřením jak německý seriál, má místy klišovité až parodické scény včetně pár dialogů, a to ho docela shazuje.

Babí léto (2001)

Plný počet dávám díky atmosféře, dojemnému a přitom nepřeslazenému příběhu a hlavně nenahraditelným hercům, o nichž tu již bylo mnoho řečeno. Děkuju Vám !

Habermannův mlýn (2010)

Film se mi moc líbil, válečné téma z jiného soudku. Na české poměry suprová výprava a celkově i příběh. Velmi dobré výkony Bena Beckera a Karla Rodena. Divím se, že film tak zapadl, jelikož ho řadím mezi ty nejlepší, co tu za poslední roky vznikly.

21 gramů (2003)

Zpočátku menší chaos, potom však čím dál jasnější prozření a pochopení tohoto syrového snímku. Skvělé herecké výkony (hlavně Benicio Del Toro) a hlavně scénář.

Zdrojový kód (2011)

Pro mě super biják, tenhle typ filmů je pro mě srdcová záležitost a tento zástupce nezklamal, naopak mě skoro nenechal ani dojíst si večeři, jak jsem musel zírat. Rychlé tempo, od začátku do konce napínavé, originální. Kdybych si moh zvolit konec, ukončil bych filmu ve chvíli, kdy se "zastaví čas". Ten zbytek tomu trošku ubral, ale ne tak, aby to nebylo na plný počet. Kdo ví, možná jsem poblouzněný kvůli Michelle Monaghan <3.

Hvězdná pěchota (1997)

Sci-fi béčko nadupadné akcí a emocemi, které mě velmi nasytilo. K této klasice mám vztah již od prvního shlédnutí na VHS kazetě z videopůjčovny a rád se na něj podívám znovu, ikdyž vím, že čím zkušenější divák jsem, tím víc mi cukaj koutky. :)

Pád do ticha (2003)

Jako dokumentu bych dal nadprůměrné hodnocení, ale jako napínavému filmu tak maximálně dvě hvězdičky za kameru, tento polodokument mě povětšinou nudil a komentáře aktérů mě chvílemi i otravovaly.

Apocalypto (2006)

Zprvu historické drama, které však dosti baví i díky krásné výpravě a "skutečným" vnitřnostem :)). Poté báječná a napínavá honička, která mě nezavřela pusu až do samotného konce.