Moulin Rouge (2001)

Nemám rád muzikály a i tento mi ze začátku docela "škodil", ale nakonec mě vtáhl do děje a písně jsem ani nevnímal krom "El Tango de Roxanne", která mi přibila hřebíček do srdce :) Parádně stylizované !

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nečekal jsem, že se mi objeví v TOP 10 animovaný film, ale už je to tak !!! Netradiční pohádka s netradiční zápletkou s typickým Burtonovským designem a krásnou mrtvou nevěstou, kterou bych si klidně vzal :P

Na doraz (2010)

Film využívající "blbosti" Zacha Galifianakise z Pařby v Las Vegas. Průměrná komedie využívající časté zápletky konfilktu charakterů.

Na Hromnice o den více (1993)

Skvělý námět, suprové zpracování, spíš než jako komedie mě to nadchlo v potenciálu možností jak "užívat" život a kolik pokusů existuje, jak se vymanit z nekonečného cyklu stejného dne. Trošku mě zklamal konec, čekal jsem větší rozřešení než starou dobrou láskou :P

Návrat ztraceného ráje (1999)

Mému zhlédnutí předcházela přednáška od samotného režiséra, po které jsem tento snímek totálně pochopil. Je to prakticky autorova autobiografie, nepochopená neseznalými. Bohužel film na mě působil svým vzezřením jak německý seriál, má místy klišovité až parodické scény včetně pár dialogů, a to ho docela shazuje.

Na život a na smrt (2013)

Když pominu až velkou odolnost vojáků, který je však zakryta mnoha zraněními, je tento film jedním z nejlepších válečných přestřelek co znám! Jak syrově děsivé !

Nebe a země (1993)

Působivý film s pěknou hudbou, který ukazuje válku ze strany nevinných = nejvíce trpících.

Nebe nad Berlínem (1987)

Čekal jsem fim s dějem, podobným hollywoodskému remaku, který se mi velmi líbil a zaujal mne. Omyl, toto není o příběhu, ale o pocitech a kontrastu mezi bytím a nebytím . PS: je to podané asi nejlíp jak to jen jde.

Nebeské dny (1978)

Parádní atmosféra, zvuk, kamera a hlavně hudba !!!