Nedotknutelní (2011)

Příjemný film o přátelství, bez emočního vydírání a všemožných příkras, doufám, že se žádného remaku nedočkáme. :)

Nenávist (2004)

Film mě jaksi neoslovil, chce to druhé zhlédnutí bez vína a smějící se přítelkyně :)

Není míru pod olivami (1950)

Připadalo mi, jako bych se díval na béčkový film, ale zábavné to bylo :)

Nesmiřitelní (1992)

Jak už to u Clinta bývá zvykem, citově chladný snímek, který by se dal označit za velmi realistický a originální se srovnáním s jinými westerny. Nikdo není vyloženě záporný a chvílemi jsem si přál, aby se všechny hvězdy zkamarádily a zašly spolu na pivo. Herecké výkony hlavních postav jsou famózní, jako by nám říkali "nejsme žádní zelenáči, my jsme legendy" A scéna, kdy Clint Eastwood vstoupí do hospody plné nepřátel s šokovaným Genem Hackmanem ... to se nedá popsat, to se musí vidět a prožít. BRAVO !!!

Neúplatní (1987)

Zpočátku jsem filmu nevěnoval velké pozornosti, ale po ubití baseballovou pálkou jsem si naplno sedl na gauč a sledoval super gangsterku s hvězdným obsazením, ze kterého nejvíc vyčníval Al Capone v podání Roberta De Nira. Trošku mi tam neseděla hudba u akčních scén, ale to je tak jediná kaňka v jinak skvělém snímku.

Nouzový východ (2008)

Zatímco Kate Winslet mám rád už od dob Titanicu, Leonarda jsem právě od této doby v lásce neměl. Avšak stačí snímky posledních čtyř let a aspiruje do mé top desítky. Vrchol filmu pro mne byl herecký koncert (hádka) právě těchto dvou hvězd. Co se týče hudby, ta byla vskutku úžasná a Mendesova režie ve stylu "ticho vše vyřeší" je mi čím dál tím bližší. Zatím dávám za pět :)

Oidipus král (1967)

Zdlouhavé, upištěné, nudné, chvílemi směšné. Tohle se Pasolinimu moc nepovedlo. Hlavně bych hnedka na začátku zmlátil toho, co měl ten klobouk se zvonečkama, nic mě v tom filmu nevytáčelo víc, než to jeho otravný zvonění !

Okno do dvora (1954)

Napínavý krimi thriller prošpikován vtipnými hláškami je na tuto dobu přímo excelentní, hned od začátku je divák nesmírně zvědavý.

Opravdová kuráž (2010)

Další western, který si získal mé srdce a dokáže se rovnat i o mnoho starším legendám žánru. Bohužel zatím nemohu srovnat s remakem, ale trošku mi vadily záchrany na poslední chvíli. Film je zaměřen hlavně na hereckých výkonech a ty jsou vskutku vynikající. Jeff Bridges zahrál parádní výkon a pomalu šplhá v mém žebříčku herců směrem vzhůru, snad poprvé se mi ve filmu líbila role Matta Damona a záporáci Josh Brolin a Barry Pepper také za plný počet. S dívkou jsem moc nesympatizoval, ale bez ní by film zkrátka nebyl:) No nevím, remakům plné hodnocení nedávám, už jen kvůli tomu, že je hlavní složka filmu, příběh, "okopírován", ale Coeni tomu dali fakt opravdový nádech alá Tahle země není pro starý a vrátili westernu ve 21. století nádech toho ze šedesátých let. Za tohle a za Jeffa Bridgese plný počet.

Osm a půl (1963)

Měl bych dát plné hodnocení za to, že režisér dokázal natočit film o osobní a tvůrčí krizi tak, že jsem se fakt zamyslel a dokonce ty pocity pochopil (ne-li se s takovými problémy sám neztotožnil:)), ale srovnal bych to se Sladkým životem, kde jsou chvílemi nudná místa a dlouhá stopáž. Jak už tu někdo řek, k onomu konci se musíme prostě "prokousat", a proto Felliniho filmy nepatří mezi ty nejzábavnější (ani mezi ty, které bychom si chtěli ještě několikrát pustit), ale tím víc nás osloví po jeho konci.