• Pohádka

Ve službách FBI (2009) (seriál)

Tak tohle mě prostě baví. Hned pilot byl originální, inteligentní a zajímavý. Trochu odlišný kriminální seriál, který se soustředí nikoliv především na vraždy, ale podvody, padělky a zpronevěru. Sympatický mi je především hlavní hrdina Matt Bomer, který mě dokáže kolikrát i svými obyčejnými dialogy rozesmát. Spolu s Williem Garsonem tvoří dvojici k popukání. Jsem zvědavá, co se z toho po pár sezónách vyklube. Určitě stojí za to sledovat.

Banán (2010)

Tak tohle bylo kouzelné. :)

Můj týden s Marilyn (2011)

Vcelku velice příjemná a oddychová podívaná. Sice Michelle Williams si s Marilyn podobná skoro není, ale zvládla ji zahrát bez chybičky.

Sedm (1995)

Nechápu proč jsem shlédnutí tohoto filmu tak dlouho odkládala. Fincher je skvělý režísér, ale to co tu předvedl je dechberoucí. Výběr hlavních postav se povedl, za mě velké plus za psychopata Kevina Spaceyo, protože ten byl naprosto šílený. Režisér si umí pohrát s napětím, divákovým očekáváním a až do konce filmu není nic jisté. Za mě bezpochyby plný počet!

Umělec (2011)

Největší překvapení roku. Já mám ráda staré černobílé filmy, ale ještě nikdy jsem neviděla němý film. Musím říct, že The Artist mě opravdu dostal. Na co člověk potřebuje plytké dialogy, když bohatě stačí gesta a mimika postav? Bavila jsem se i beze slov. Dle mého názoru si tento film Oscary opravdu zasloužil.

Nebezpečná metoda (2011)

Tak tohle se mi líbilo. Dlouhé "psychologické" dialogy, žádné plitké tlachání, vše fungovalo, jak má. Film mě rozhodně nenudil ani chviličku,měla jsem šanci hlouběji nahlédnout do problematiky psychoanalýzy S. Freuda. Sice Viggo Mortensen se Freudovi moc nepodobá, ale to zas tolik nevadí. Líbila se mi postava C.G. Junga, který pokaždé, když měl příležitost něco jedl ( a že toho nebylo málo!), a Otto Grosse, takový doktor tulák. Zkrátka Cronenbergovi se film povedl.

Nadějné vyhlídky (2011) (seriál)

Perfektně zpracovaný Dickensův román! Hned ze začátku se Britové snaží, ponurá atmosféra, děsivé bažiny a malý Pip-nádhera. První díl udělán dle mého názoru nejlépe. Ani další dva díly nezůstávají pozadu. Obraz měnícího se Pipa, který rodinu zavrhne jen kvůli penězům, jeho složitý vztah k Estelle, jednoduše tohle se BBC povedlo na jedničku. Sice výběr Pipa staršího mohl být lepší, herec se mi nijak zvlášť nelíbil, ale zase volba Gillian Anderson zvládla svou postavu na jedničku děsivě strašidelně zahrát.

Team America: Světovej policajt (2004)

Velmi příjemné překvapení, nikdy bych nečekala, že pár loutek mě dokáže tak rozesmát. Ty jejich výrazy a chůze. :) Jen chudáci ti parodovaní herci-vypadali příšerně...

Hugo a jeho velký objev (2011)

Pro mě zatím nejlepší film ve 3D! Martin Scorsese nejen že splnil má veliká očekávání, on je dokonce mnohonásobně předčil! Film mě vtáhnul do děje hned na začátku, a po celou dobu jsem si ho užívala. Scorsese umí, to mu nemůže nikdo vytýkat, navodit perfektní atmosféru, vše doladil barvami, kosttýmy a pěknou hudbou. Obdiv i zatím neokoukanému Asovi Butterfieldovi a jeho známější "kolegyni" Chloe Moretz. Nejvíc mě překvpila kombinace 3D-původního znění-českých titulek, ale vše spolu dohromady skvěle fungovalo. Zkrátka nemám nic, co bych mohla vytknout.