Divočina (2014)

V náboženství měla a má Pouť (Cesta) vždy velký vliv na očistu duší a nápravu srdcí ať už s jedná o křesťanství, budhismus nebo islám. Pouť je právě tou příležitostí k posílení uvědomění si sama sebe. Na podobnou cestu se vydává i hlavní představitelka Cheryl. Během dlouhé, namáhavé a nebezpečné cesty se jí v hlavě promítají důležité úseky jejího doposud sebe - destruktivního života. Prochází meditací, postupně si sama odkrývá příčiny, které jí dostaly na dno a pomalu se s nimi vyrovnává. Čím déle jde ,tím více se vnitřně očisťuje a začíná si věřit. Film u mne zabodoval ve všem. Útržky vzpomínek, které v hlavě přeskakují z jedné na druhou, až se s přibývajícími dny její cesty slijí v jeden celek, který dává smysl. Nádherná divoká příroda, setkání s různými týpky, kteří mají svůj důvod jít podobnou cestu, skvělá muzika. V neposlední řadě příjemný civilní výkon Reese Witherspoon , které jsem věřila.

Poslední láska Robina Hooda (2013)

Tenhle film mě moc nepolapil , ale musím ocenit výkon Susan Sarandon. Její matka, která své ambice promítá do života svojí dcery je tak neskutečně nesympatická kráva, že musím dát tři.

Lepší teď než nikdy (2014)

Je to tak jako když si vlezete do kanoe a těšíte se na příjemně proudící řeku, sem-tam nějakou šlajsničku na zvýšení adrenalinu a vono hovno - samej volej. Od začátku až do konce. Líná předvídatelná, nudná jízda, dřina jako blázen pro všechny zúčastněné.

Lékař od Stalingradu (1958)

Velmi pěkná, čtivá kniha od H.G.Konsalika je převedena do filmové podoby a musím uznat, že dost zdařile. Příběh bývalého táborového lékaře, jenž svým chováním v zajetí zachránil bezpočtu spoluvězňů život. Jedná se o skutečné autobiografické vyprávění doktora Ottmara Kohlera. Popisuje nejen životní osudy skutečně žijících lidí, vězněných deset let po válce v ruském koncentračním táboře, ale stejně tak historické události, které v učebnicích dějin obvykle nejsou uváděny. Je výpovědí o nesnesitelných podmínkách, v jakých byli němečtí zajatci vězněni v době míru, o utrpení a smrti mnohých i o hrdinství, odvaze, soudržnosti, přátelství a v neposlední řadě sebeobětování se doktora Kindlera i některých jeho spoluvězňů. Válka je hnus , má stejný dopad na všechny zúčastněné a je úplně jedno, který dres máte na sobě. Tak nějak si uvědomíte, že i Němci byli lidi.

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Pravdou je, že mi film připomínal jízdu v trakaři po dlažebních kostkách. Chvílemi jsem měla hoňky s tím kam jsem se zrovna v ději dokodrcala. Trochu mě to ze začátku i štvalo, ale později jsem na zpracování přistoupila. Nakonec spokojenost - v celku dobré herecké výkony, skvělá muzika a něco jsem se i Brownovi dozvěděla.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Málokdy se mi stalo, abych se u Woodyho nudila. Konverzační přestřelky na mne tentokrát vůbec nepůsobily, snad kromě začátku mezi Colinem a Simonem. Bohužel jsem odhadla průběh, což by mě ani tak nevadilo, kdyby mě zaujala vtipná výplň. Mezi hlavní dvojkou absolutně nebyla žádná chemie a samotná Emma Stone mě neseděla a vlastně nesedí nikde. Pro mne zklamání a nuda.

Verdikt (1974)

Skvělý film po všech stránkách víc se k tomu snad nedá ani nic napsat, prostě to musíte vidět. Já si po mnoha letech oprášila vzpomínky a opět mě celá atmosféra a vynikající herecké výkony uchvátily. Film léty rozhodně nezešedl a neztratil nic na své atraktivitě. Pro mne jako vyznavače Sophie Loren a Jeana Gabina, bylo sledovaní filmu za odměnu a jsem ráda, že jsem na něj opět narazila.

Víkend na Zuydcoote (1964)

I tak se dá natočit válečný film, bez hrůzných krvavých scén, peprných hlášek a jednoho hrdiny, který vše vyřeší. Tohle je o lidech se vším co k nim patří. O beznaději, o ponížení, o přežití, strachu z budoucnosti a o rozčarování.. Vše se odehrává o víkendu v jednom z nejhorších období, kdy Hitlerova vojska přejížděla Francii jak parním válcem.

Estonka v Paříži (2012)

Byly to takové http://www.csfd.cz/film/23862-spolecnice/ . Zde je podobný příběh o stáří, o obtížném vyrovnávání se s ním, o samotě, o vznikajících poutech, vše je umocněno toulkami po Paříži. Jeanne Moreau a její panovačná, tvrdohlavá, osamělá a přes to stále šarmantní a elegantní dáma s velkým srdcem. Na druhé straně tichá, nenápadná, úslužná, ale důstojnost neztrácející Laine Mägi = herecké umění v nápaditém snímku, který stojí za zhlédnutí.

Co by kdyby (2014)

Obrovská bublina plná rádoby převratných rodinných vztahových záležitostí, která splaskla po deseti minutách a zbyl z ní jen ubohý pšouk plný klišé. Pro mě utrpení.