Pršelo jim štěstí (1963)

Opět jsem se přesvědčila jak strašně moc záleží na momentální náladě a chuti přijmout co se v TV nabízí. Že jsem film viděla a nelíbil, se mi vypařilo z hlavy (naštěstí). Námět a hlavně výkon Jiřiny Bohdalové mě tentokrát zaujal. Kachlíkovo zpracování se může zdát těžkopádně zmatené, ale v podstatě to nebylo vůbec špatné a stojí za to dát filmu šanci.

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Opět jako minulý rok Slováci u mě zvítězily. Po rozvláčnějším začátku se vše rozběhlo, jak mělo. Jednoduchý a srozumitelný námět určený hlavně dětem. A o to by v pohádkách mělo jít především.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Jednoznačně vše zachraňoval Ivan Trojan. Milým překvapením pro mne byl výkon Elišky Jansové. Ostatní výkony herců se odvíjel od scénáře, se špatně napsaným se špatně pracuje, budiž. Nápadníkovi Liškovi jsem tentokrát dokonce rozuměla co říká a konečně ze sebe nemusel dělat debila. Mádl je pro mne neustále průměr (uvidíme zda nepřekvapí v neděli ve Dresu). Ovšem zbytek nápadníků - to byla šmírácká katastrofa, jakoby přijela Primácká Partička s jejich lacinými a rychle spíchnutými fórky, chvílemi mi bylo z jejich přízvuků a přehrávání trapně za ně. I mistr tesař ……. Jiřímu Strachovi držím dál palce!!!

Korunní princ (2015) (TV film)

K obrazovce jsem usedala s vědomím, že klasickou pohádku dnes někdo těžko zplodí (pokud ano, stane se zázrak), s náladou přijmout nadsázku a s dobrou Whisky v ruce. Tyto tři aspekty (především ta třetí) sehráli svou roli a u pohádky jsem se nenudila. Dvojice Kryštof Hádek – Pavel Kříž byla skvělá a vtipná. Kříž jsem jen udělala jen nad přiblblou hudbou na turnaji, roztleskávačkami a divným drakem. Nevím jak děti, ale mne jako dospěláka výsledek uspokojil.

Bez kormidla (2014)

Pro mne to byl super zážitek, už jenom z toho důvodu, že jsem neměla ani potuchu do čeho jdu. Velmi citlivě a příjemně natočené drama o pochopení nepochopitelného absurdního činu a vyrovnávání se s ním.

Konec agenta č. 312 (1974) (TV film)

Pro mne slabý vývar z Haška. Jediné co inscenaci zachraňuje, jsou známé a oblíbené herecké obličeje. Výkony by byli zajisté excelentní, škoda skoro až odfláknutého scénáře, špatné práce režiséra a absolutní nepochopení lehkonohého Haškova humoru. *** pouze s úcty k hereckým aktérům.

Něžné vlny (2013)

Taková oddechová taškařice, hodící se spíše do TV. Neurazí, ale nijak zvlášť mě ani nenadchla. Vše klapalo - hlavně herci, ovšem po odchodu z kina to nezanechalo žádný dojem a památku ani v mozku ani u srdíčka. Solidní na dny kdy se chce jen čumět a nepřemýšlet.

Kamarádky na smrt (2007) (TV film)

No tak já jako druhý komentátor , tyhle ženy za hrdinky považuji. Sama sebe si tedy nedovedu představit, jak někde trčím se sapíkem na hrudi, po pás ve vodě, nebo se tahám se zraněnými, či jsem v roli snajperky. Tyhle ženy s velkým Ž to vše zvládly a ještě mnohem víc. Mimochodem o tom, že v naší jednotce byly i ženy se jsem doposud zaznamenala snad jen v Návratu domů s Karlem Hogrem. Pro mě moc zajímavý dokument.

Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse (2007) (TV film)

Plukovník Josef Bryks - pilot RAF - byl pořádný RAFAN. To, že to nebyl žádný poseroutka dokázal několika útěky ze zajateckých táborů za II. světové války. Rudejma sviněma byl po ,, zásluze byl odměněn" komunistickými kriminály, kde vzdoroval do té doby, než mu puklo srdce. Dokument, který stojí za zhlédnutí, ale je mi z něj těžko u srdce.

Quo Vadis (2001)

Ten kdo si přečetl knihu, bude velmi zklamán. Zpracování je celkově ploché, nudné bez potřebného napětí, šmrncu a pořádných hereckých výkonů. Jediný kdo tam za něco stojí je Bogusław Linda. To co by ještě nějak mohlo vykřesat jiskřičku pozornosti, dokonale pohřbil dabing. Ještě, že to dávali v bedně, dát penízky za lupeny tak jsem nepříčetná.