Dvojí život Veroniky (1991)

Nemám v sebe ani patričné slová, ktorými by som chcel okomentovať tento film, lebo po pozretí som stratil reč a všetky slová sa mi zliali do jediného a to je dokonalosť. Tento film je obrazovým a až mystickým vyjadrením toho zázračného slova láska.

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Jediný silný moment, ktorý som pocítil pri tomto snímku bol v samom úvode, keď kamera zaberala pobrežie ostrova na jeho nádherné temné bralá z vtáčej perspektívy. To ma na samom začiatku absolútne dostalo a keď sa po maličkej chvíli ukázalo, aké "efekty" a "kamera" na mňa pozerali z monitoru, tak som sa tomu nestačil čudovať. Keď chce niekto poznať čo je to brak, tak mu to vrelo odporúčam.

Mrtvý muž (1995)

Jim Jarmusch priviedol americký undergroundový film k dokonalosti. Filmom Dead Man dokázal, že aj alternatívny film môže byť absurdno-komický s prímesou čierneho humoru a mať zároveň filozofickú a duchovnú výpoveď.

Střihoruký Edward (1990)

Klasika na ktorej vyrástol asi každý z mojej generácie. Imaginácie v podaní Tima Burtona ma dostali už v detstve a Tim zostane v mojom srdci, ako neprekonateľná jednotka.

Velká ryba (2003)

Príbeh filmu pojednáva o vzťahu syna a otca. Hlavný hrdina Edward Bloom (Ewan McGregor a Albert Finney), bol vždy mužom plným dobrodružstva a veľkého optimizmu za každých okolností. Svoje ohromné tajomstvo života teraz zanecháva svojmu synovi Williamovi (Billy Crudup). William svojho otca spoznáva skrze (ne)uveriteľné historky a spomienky na úžasné dobrodružstvá a začína z nich skladať pravdivý obrázok života svojho otca. Will svojho otca najskôr nechápe, ale postupne začína rozumieť jeho životnému príbehu a dokonca ho začne sám dotvárať v jeho poslednej kapitole. Azda najviac vystihujú film slová, ktoré zaznejú práve z Williamových úst v závere filmu, ktoré hovoria o jeho otcovi: "Rozprával svoje príbehy toľko krát, až sa stal sám príbehom a ten po ňom žije ďalej a tak sa stane nesmrteľným."