SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Seriál primárne určený pre deti, ale div sa svete, ani ja sa toho nemôžem nasýtiť. Veľmi humorné a zábavné ale aj tak detské. Keby som bol dieťaťom, tak toto je to pravé orechové :)

Iron Sky (2012)

Málo dobrých momentov, už vôbec nie vtipné ani dobré. Oceňujem, že film vznikal spolu s fanúšikmi, inak je to strašná zlátanina so zlými hercami (Kirby mi naozaj liezol na nervy). Ak to neuvidíte, o nič neprídete ani nepokazíte večer.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kto očakával filmové orgie ako u Pána Prsteňov, tak jeho túžby budú vypočuté len zhruba. Hobbit prestavuje skvelý fantasy film a hlavne dobre spracované dielo majstra Tolkiena. Všetko to ale kazí hrozné naťahovanie filmu a rozdelenie do troch častí je jednoducho prehnané (Jacksonovi ide už asi len o peniaze a nie zážitok z filmu). Hudobné motívy tie isté ako pri LOTR s pár novými. Freeman je dobrým výberom na rolu Bilba. Scény s Glumom a bojom v podzemí sú best. Inak stále to najlepšie, čo sa dá z fantasy vidieť.

Legenda Korry (2012) (seriál)

Vďaka bohu, že moje prosby boli splnené a po dlhej odmlke je Avatar spať. Avšak nie ako predtým. Tento krát je Avatar starší, narástli mu prsia a je z vodného kmeňa. To ale nie je na škodu. Práve naopak. Avatar dostal mature look. Je omnoho vyspelejší, ikeď je škoda, že bola vypustená mytológia a namiesto nej tu máme Republic City, moderné mesto akoby New York 70. rokov. Track Team zasa urobil skvelú prácu a hudbou sa tiež podieľa na podmanivej atmosfére. Korra nie je ako Aang, čiže nie je pojašené 12 ročné dieťa, ani tak vtipné (ikeď srší sarkazmom). Hlavný záporák Amon je neskutočný a tiež tu máme Bolina, ktorý nahrádza Soku. 12 dielov sa mi zdalo na 1. sériu málo, ale som rád, že prídu ďalšie. Book 1: Air to výborne naštartovala a ostáva sa len tešiť na Book 2, ktorá ponesie názov Spirit. Celkom rád by som sa dozvedel, čo sa stalo so Zukovou matkou, ale to sa snáď dozvieme. Zatiaľ skvelá práca. Hodnotenie: 10/10

Spartakus (2010) (seriál)

Máte radi historické filmy/seriály preplnené intrigami? Alebo drsné súboje plne krvi s efektami alá film 300? Tak nad čím ešte uvažujete. Toto je to pravé orechové, kde nájdete všetky tieto prvky. Nad vykrádaním nápadov z filmov 300 a Gladiátor ani nerozmýšľajte. O tom to nie je. HBO priniesol zas len skvelý seriál, ktorá vás dokáže nadchnúť. Je len škoda že predstaviteľ hlavného hrdinu Andy Whitfield zomrel. Bol skvelým predstaviteľom Spartacusa a na toho druhého sa dá len ťažko zvyknúť. Hodnotenie: 9/10

Mr. Bean (1990) (seriál)

Bean. To je kult. Vtipnejší seriál ani neexistuje. Atkinson sa stal neodeliteľnou súčasťou Beana ako aj Bean Atkinsona. Genialita sa skrýva v jednoduchosti a tento seriál je jej príkladom. Kiežby existovalo viac takýchto majstrovských diel. Hodnotenie: 10/10

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovci sa stali pojmom, možno aj božstvom. A to bez srandy. Sú tu so mnou celý môj živoť a ani tak ľahko neodídu. Nedá si ich nezamilovať. Až neskutočným spôsobom sa navážajú do aktuálnych problematík, ktoré im poskytujú nekonečnú studňu nápadov. Simpsonovci sú nekonečný seriál a dúfam že ešte dlho budú. Treba avšak uznať, že v priebehu dekád sa stali drsnejšími, Homer akoby bol čoraz väčší idiot a igorant a Meggie stále nerozpráva. Za dvadsať rokov nezostarli ani o rok (to musím zistiť ako sa to robí :D). Animácia sa výrazne zlepšila a seriál je stále vtipný a aktuálny. Kto nepozná Simpsonovcov, akoby ani nežil na tomto svete. Je to fenomén, ktorý má tu silu niečo na tomto svete zmeniť, a dúfam že aj zmení. Hodnotenie: 10/10

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Avatar sa pre mňa stal srdcovým seriálom. Prvý krát som sa s ním stretol na Nickelodeone, akurát keď som hľadal čo v telke pozerať. A vtedy to začalo. Bola to veľká náhoda, ale akurát bol úvodný diel. Avatar ma neskutočne dostal. Od vtedy som každý večet čakal len na ňho a rad radom som pozrel všetky tri série. Je to neskutočne famózny seriál, ktorý vás len tak ľahko nepustí. Spĺňa tie najvyšie kritéria a v niektorých smeroch prekonáva japonoské anime (hlavne tým, že nie je nekonečný ako Naruto, ktorý skončí možno až nejakým 1000-cim dielom :D). Track Team urobil k nemu neskutočný soundtrack, ktorý vám bude znieť v hlave ešte dlho potom. Aang sa postupne naučí ovládať všetky živli, aby mohol poraziť Pána ohňa Ozaja. Seriál vrcholí grandióznim finále, s ktorého vám bude chodiť mráz po tele a aspoň týždeň nebudete môcť spať. Je ale veľká škoda, že sa tvorci v ňom nerozhodli pokračovať. Ale v Legend of Korra je pár zaujímavých odkazov na Aanga (Aang bude duchovným sprievodcom Korry, tak ako bol Roku Aangov sprievodca). Zhrnuté, The Last Airbender je ten najlepší kreslený seriál aký máte možnosť zhliadnuť a klobúk dole, že sa Amíci na niečo také dali. Hodnotenie: 10/10

La cara oculta (2011)

Musím uznať, že španielske horory pre mňa patria medzi tie najlepšie čo sa týka atmosféry. Začalo to Rec-om, ktorý bol na spôsob Blair Witch až to prešlo k Sirotčincu, ktorý je pre mňa najlepší horor vôbec. Teraz je tu ďalší horor s názvom La Cara oculta (už zo samotného názvu to cítiť), ktorý má veľmi podmanivú atmosféru (ikeď to kazí trochu romantika v prvej polhodine) a je podfarbený skvelou hudbou. Neviem skade Španieli chodia na nápady pre horory, ale je to len dobre. Dokážu vymyslieť príbeh, ktorý vás vtiahne a nenechá vám vydychnuť až do prekvapivého konca. Trailer som nevidel, pretože mi to nebolo odporúčané (prezrádza až príliš veľa, preto ho ani ja neodporúčam vidieť). Zosumarizované, La Cara oculta je výnimočný počin, ktorému treba dať šancu a nebudete sklamaní. Hodnotenie: 8/10