Vlk z Wall Street (2013)

Je to skvělý, je to zábavný i napínavý, 3 hodiny utečou jako nic, ale ve výsledku utkví to, že podvádět, okrádat a šňupat kokain z kdejaký děvky je ta nejlepší věc na světě, zatímco morální úpadek a důsledek takového jednání vyšumí do ztracena v absolutně neemotivním a průměrném závěru. Ta svižná, dynamická a humorná stránka funguje na jedničku (scéna s plazením se do auta patří k tomu nejlepšímu za poslední dobu), ale aby byl film takovou bombou, jak o tom tolik lidí mluví, musí být o něco komplexnější s lépe zpracovaným příběhem.

Frajeři ve Vegas (2013)

Není to zlý, ale je to takový nijaký. Kdyby to dostal do ruky někdo schopnej, tak by se dal potenciál stáří x mládí určitě využít daleko líp.

Lásky čas (2013)

Dvě slova: kouzelné, upřímné.

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Neuvěřitelné je, jak se Hollywood dostává k vyčíslení škod. Problém číslo 1: řekněme, že jsem stáhl 500 filmů, v průměru bych za každý musel dát 200 Kč (DVD, Blu-Ray) ...utratil bych 100 000 Kč za filmy? Sakra, ani omylem. Problém číslo 2: stačí mi projít si naposled viděné filmy a hned narazím na několik, které jsou českému distributorovi naprosto neznámé. Problém číslo 3: koupil bych si dejme tomu úchvatný "superhit" Sharknado? Pochybuji. Do kina chodím na filmy, od kterých něco očekávám a nedělá mi problém za ně zaplatit. Koupit si kvalitní film v online distribuci by pro mě nebyl problém za přijatelných cenových podmínek. Ale to by pak nebylo na nechutně vysoké a neustále rostoucí honoráře herců, režisérů, agentů, distributorů a všech ostatních. A tak, než aby omezili svojí chamtivost, aby hledali nové cesty jak zaujmout diváka, tak raději konstruují podobné případy, postavené na nesmyslných předpokladech a na jejich touze si nahrabat ještě o trošku víc, zatímco jim nedochází, že ve chvíli, kdy by skončily všechny servery s obsahem porušujícím autorská práva, došlo by k radikálnímu poklesu šíření kultury mezi lidmi. A o to tu jde především.

Don Jon (2013)

Je to takový nějaký neslaný nemastný.

Machete zabíjí (2013)

Rodriguez si pro potěšení natáčí svoje domácí video a už se ani netváří, že ho zajímá výsledek. Najde se tu sice pár epic WTF momentů, na který se dá vzpomínat, ale daleko víc to přehlušuje nuda z "uděláme co největší šílenost a ono to nějak bude fungovat" přístupu. Bohužel, to co funguje v jeho předchozích filmech, tady nezabírá.

Ledové království (2013)

***Může obsahovat spoilery!*** Krásná pohádka s úžasně nemotornou a občasně dosti zmatenou princeznou, nešťastnou, nakonec však sebe samu nacházející a svou schopnost akceptující čerstvě korunovanou královnou, sněhulákem, který si natolik přeje zažít léto (neboť nemá ani nejmenší tušení o tom, že by mohl roztát), že nakonec dostane svůj vlastní sněhový mráček, prodejcem ledu, jehož rodinu na první pohled tvoří kameny, a jeho sobem těžce ujíždějícím na mrkvi. Proloženo vtipnými a okouzlujícími scénami tenhle mix funguje dohromady perfektně :).

Teď a tady (2012)

Působí to takovým plochým dojmem, ale stejně mi ke konci bylo celkem mizerně.

Vražda na večeři (1976)

Parodie klasických detektivních příběhů, ve které jednotlivé postavy podávají hlášky tak neuvěřitelně suchým způsobem a s takovou kadencí, že je to až neskutečné. Záruka zábavy v její nejčistší podobě.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Po prvním díle 4. řady končím, už ke konci třetí série mě to bohužel moc nebavilo a tenhle díl mě v tom utvrdil.