Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hunger Games jsou moje srdcovka. Dokážu uznat, že ani tenhle díl není bez chyb, ale z hlediska osobních preferencí nemůžu jinak, než za plný počet, protože sem se i při stopáži přes dvě hodiny celou dobu bavil a sledoval se zatajeným dechem.

Svět po zániku (2011)

Váhal jsem mezi 2* a 3*, nakonec bohužel blíž k těm dvěma. Ovšem poslední scéna + hudební podkres, to byla pecka.

Dogma (1999)

Už jen pomyšlení na to, kolik tenhle film naštval lidí, mě baví :).

Hledám Amy (1997)

Neskutečně pravdivý, skvěle zahraný, humorný dialogy pobavěj, ty vážný zase připomenou věci, nad kterými sami přemýšlíte. Konec už jen podtrhuje opravdovost celýho příběhu.

Hotel Noir (2012)

Zdařilý pokus o navození atmosféry doby a noir filmu. Gugino i Sewell se do svých rolí perfektně hodí, hudební podkres je pak třešničkou na dortu. Celkově jednoznačně skvělý zážitek jak pro fanoušky tohoto žánru, tak pro běžného diváka.

Očista (2013)

Nápad dobrej, provedení otřesný. Pět ucházejících minut z 85 je fakt málo.

Špionáž (2013)

Vážně jsem se ze začátku snažil nesrovnávat s předlohou. Problém je, že kniha má precizně budovanou atmosféru stojící na důmyslné zápletce, kterou ovšem tvůrci filmu naprosto nepochopitelně zploštili tak, že veškeré důležité body vynechali, vymysleli si nejkratší cestu z bodu A do bodu B, na konec přidali happy end a vydávají to za adaptaci Finderova románu. Je mi líto, ale když knižní zápletka je z těch, které by se klidně daly zfilmovat slovo od slova a pak se koukám na něco, co je samo o sobě dost nezáživné...to mi prostě celý zážitek totálně zkazí.

All the Light in the Sky (2012)

Možná kdyby mi hlavní postava nebyla tak strašně nesympatická...jinak jako konverzačka fajn.