Hranice života (2005)

Po vizuální i psychologické stránce přesně ten druh filmu, který mám nejradši.

Plivu na váš hrob (2010)

Zdlouhavou první polovinu trochu zachraňuje brutalita té druhé, ale nic víc v tom filmu není.

Forrest Gump (1994)

Dlouho jsem tu držel hodnocení na třech hvězdách, ale nakonec co, nemám zapotřebí se nikomu zavděčovat :). Nedávno jsem zase kousek zahlédl a utvrdil se v tom, že k tomuhle filmu si nikdy nenajdu cestu. Jo, dokážu ocenit Hanksův výkon, to je ale taky všechno co v tom vidím. Nebudu snímek vynášet do nebes kvůli profesionálnímu zpracování, když mě absolutně nebaví. A ve chvíli, kdy kdekoliv zahlídnu nebo zaslechnu hlášku „život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš“, mám chuť se vrhnout z nejbližšího okna.

U Konce světa (2013)

"I'm lost." "Don't be." Okay." Jednoduše geniální dialogy.

Tajemný muž (2012)

To, co ze začátku působí jako stokrát omletá klasika, se někde v půlce překlopí do něčeho, co asi čeká málokdo. Takový překvápka si dám líbit, vizuální stránka se taky povedla a celkově se jedná o nadprůměrný zážitek.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série - 3* - Tahle série mě tedy nepřesvědčila, že by to měl být tak úžasný seriál, jak každý tvrdí. Navíc většina postav je mi krajně protivná. Nicméně poslední díl naznačil, že to možná ještě není ztracené.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvních několik sérií bylo naprosto perfektních. Postupem času se ale začala objevovat velká nevyrovnanost v kvalitě a ke konci to již mělo tendenci sklouzávat do vyložené trapnosti. Popravdě ani samotné finále nebylo to, co bych od seriálu očekával (velmi slušně řečeno), každopádně vždycky se našlo něco, co na mě tak či onak zapůsobilo. A po devíti letech, kdy jsem se více či méně bavil u příběhů téhle partičky, přichází po závěrečné epizodě trochu smutek, že už je po všem :).

I Will Follow You Into the Dark (2012)

Až do konce jsem tak nějak váhal, ale nakonec za dvě hvězdy. Ono to spojení romantický + horor dává sice tušit průser, nicméně dalo by se to přežít, ale sorry, tohle rozuzlení bylo na stejný úrovni jako herecký výkony - podprůměrný.

Mob City (2013) (seriál)

Příjemná noirová záležitost, která milovníky žánru potěší. Obsazení se povedlo, atmosféra taky a možná i díky nedostatku podobných seriálů/filmů mi to udělalo velkou radost.