Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Vobec som necakal, ze tvorcovia v tretom pokracovani dokazu prist este s pribehom, ktory by zaujal divakov. Velky omyl. Skvele, zabavne, uzasne, mile dobrodruzstvo, ktore vo Vas zanecha skvely a prijemny pocit. Ta postavicka Bucka, to bol perfektny napad. Pre mna je tato cast najlepsou zo serie. Vzdy verte Buckovi!!! :-)

Star Trek (2009)

Ziadny iny Star Trek som doteraz nevidel. No ked si predstavim niekolko chlapov na uzavretej palube Enterprise, tak som sa bal, ze po chvili budem trpiet ponorkovou chorobou ja, a na ovladaci stlacim "stop" so strachu prejst tuto 126 min. jazdu casom a priestorom mojej izby. Ale bal som sa zbytocne. Toto sci-fi je skvele zrezirovane J. J. Abramsom, obsadene skvelymi hercami, a aj ked mi nezostane dlho v pameti, pre fanusikov Enterprise to bude urcite "WARP" ako sa patri!!!

Orphan (2009)

Strhujuci a mrazivy thriller. Ja osobne tento film povazujem za psycho roku. Uz od zaciatku filmu je jasne, co na Vas reziser "vybalil". Sklucujuca uvodna scena Vas donuti sympatizovat s hlavnou predstavitelkou dospelych hercov. A pokial mate vedla seba svoju neznejsiu polovicku, tak sa k nej urcite viac pritulite a aspon tych 123 minut trvania tohoto filmu si ju budete este viac vazit ako inokedy. Ked pridu na scenu detski predstavitelia, tak Vam zostanu v pamati hlavne dve predstavitelky: Isabelle Fuhrman a Aryanna Engineer, prva zvlada ulohu tak, ze jej ani neverite, ze neutiekla z nejakeho psycho ustavu, a pocas trvania celeho filmu som ju chcel vzdy, ked sa ukazala na obrazovke "zakillovat". Druha je taka zlata, a samozrejme tiez sikovna, ze keby sa jej nieco stalo, tak by som ten film asi ani nedopozeral. Jimmy Bennett, to je treti do partie detskych predstavitelov tiez zvlada vsetko na jednotku. Toto je proste psycho take, ake ma byt. 4* su uplne zasluzene.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Ako som uz k jednemu mojmu komentaru pisal, komedie velmi neoblubujem, ale uz dlho som sa tak s chuti nezasmial ako pri tejto. Hlavne prva polovica stala za to, za 4*, druha za 3*. Vyborni herci a krasne herecky, myslim Kirsten Dunst, su krasne aj ostatne, ale v nej je osobite caro. Prijemna komedia.

G. I. Joe (2009)

Nepochybne si tento film najde svojich fanusikov, stale sa tam nieco deje, akcia je nasnimana bravurne, triky tiez celkom ujdu, az na tu pust v stvrtke filmu, to je nieco strasne, otrasny trikovy zaber. Ale mne tento film nesadol, hlavny predstavitelia su az prilis velki hrdinovia, Channinga Tatuma nemam ako herca velmi rad. Tento film by som odporucil snad len vekovej kategorii 12-rocnych, im sa tento film mozno bude pacit. Mne nie.

Pach krve 3 (2009) odpad!

Neskutocne!!! SAW je oproti tomuto, co sa brutality tyka rozpravka. Nechutny a odporny film. Herecke vykony su na bode nula, zvlast Janet Montgomery, tato holka by snad nedokazala zahrat ani ovela vacsiu blbost ako toto. Najhorsi film spolu s filmom Hory zalite krvi aky som tento rok zatial videl...

Odpor (2008)

Teraz nehodnotim skutocne udalosti, ale film a sposob akym ho reziser sfilmoval. Ti ludia si zasluzia obrovsky obdiv za to, cim vsetkym museli prejst a co vsetko si prezili. Prostredie, v ktorom sa film odohrava malo podla mna vacsi potencial, ako drzat divaka v napati. Herci predvadzaju presne to, co sa od nich ocakava, nic viac, nic menej. Je to pribeh styroch bratov, ktorych postavy si ma nedokazali ziskat tak, ako napr. postavy Toma Cruisa a Kena Watanabeho v Poslednom samurajovi, alebo postava Bruca Willisa v Slzach slnka, ku ktorym by som tento film s trochou nadsazky prirovnal. Tento film mal urcite vacsi potencial, ale reziser ho nevyuzil, ani v prospech filmu, svoj, ani divakov. Skoda.

Na odstřel (2009)

Podla mna na viac ako 3* tento film nema. Taka priemerna klasika.

Transsibiřský expres (2008)

Celkom dobrá psychologicka drama, ale iba dobra, k dokonalosti jej este nieco chyba, mozno nejaka prekvapiva pointa v scenari?! Urcite poznate ten pocit, ked sa Vam pri filme zyva, nejako sa nemozete stotoznit s postavami, ale predsa ten film chcete dopozerat, lebo ste zvedavy ako to vsetko skonci? Tak toto je presne ono.