96 hodin: Odplata (2012)

Olivier Megaton za 98 minut pokazil vsetko, co sa pokazit dalo. Velmi slabe tri*. Tohto cloveka by uz filmove studia nemali nechat rezirovat ziadne filmy. Jeho priezvisko by malo skor zniet Mega... Domyslite si:-)

Norman a duchové (2012) odpad!

Pre deti? Ani nahodou. Po 10 minutach som to vypol. Takyto "humor" je do rozpravky absolutne nevhodny. Fuj...

Bídníci (2012)

Videl som dve verzie Bedarov... Obidve su vyborne. Pribeh Jeana Valjeana je pre mna srdcovou zalezitostou.

Nespoutaný Django (2012)

Nie Django, ale Schultz by mal mat nazov tento film :-) Film zaujme, ale nieco mi tu chyba, nieco, kvoli comu som dal Bastardom aj Pulp Fiction 5 hviezdiciek. Je to niekde medzi 3 az 4*.

Temný rytíř povstal (2012)

Urcite som sklamany... Potom, kam tuto seriu Chris Nolan nasmeroval prvym dielom a pokracoval fantastickym druhym, tak som takyto priebeh a koniec tretieho dielu necakal. Sklamalo ma dost veci, okrem ineho napr. logika konania postav, pribeh (takyto scenar malo uz mnozstvo filmov pred TDKR), a ta Catwoman, ci co to bolo za postavu, fuj, vobec sa sem nehodila. Tom Hardy vzhladom na priestor, co tu mal, tak splnil, co sa od neho cakalo. A Christian Bale? Ani neviem, ci v tomto filme vobec hral!? Sa mi zda, ze sa tu uplne jeho postava stratila. Cakal som nieco fakt temnejsie. V tejto casti sa mi potvrdilo, ako velmi potiahol Heath Ledger druhy diel. Ten zostava uplne na spici, co sa kvality tyka. Tento, zial zostava u mna na pozicii cislo tri. Teraz by som rad vyzval ostatnych uzivatelov, ruku na srdce a priznajte si, kolki z Vas dali tomuto filmu 5 hviezdiciek len preto, ze tento film natocil Christopher Nolan?!

Prometheus (2012)

Do kelu. Ani na druhy den po zhliadnuti neviem tento film dostat z hlavy. Su 3* malo, alebo akurat!? Za to, ze mam tento film stale v hlave by som podla mojich zasad mal dat minimalne 4*! Ale nemozem. Nemozem preto, lebo som nepochopil tolko veci... Co mal znamenat ten zaciatok filmu, aky mal vyznam pre cely film, mal ho vobec? Mrtvoly v tom dutom vrchu mali roztrhane hrudniky, co im ich roztrhalo? Bol to votrelec? Ale ved ten sa zrodi az... Odkial prisli strojcovia, ak priniesli zo sebou to zlo, ako to, ze sa nechali pozabijat, ked ho velmi dobre poznali, a vedeli ake je nebezpecne? Dat tri hviezdicky, alebo viac :) Vela otazok, a ziadne odpovede:(

Sněhurka a lovec (2012)

Prva 45 minutovka je za 5*, dalsia pol hodinka za 4*, ale od prichodu trpaslikov na scenu sa to nejako zadrhne a uz sa to nerozbehne. Ale celkovo dost slusne.

Avengers (2012)

Hit roku? Urcite nie. Film nepresahujuci priemer. Tento film som si objednal rovno na blu-rayi, pretoze som ocakaval podla hodnoteni, ze to bude "pecka". No, co uz, nebola. A tentokrat neumocnil moj zazitok z filmu ani zvuk na blu-ray disku, vraj DTS-HD 7.1, s trochou nadsazky, aj stereo by bolo namixovane lepsie:) Obraz bol vynikajuci. Joss Whedon je podla mna v sucasnosti najprecenovanejsim reziserom.

Chata v horách (2012)

Ani horor, ani komedia, nerozumiem tomuto vysokemu hodnoteniu. Velmi slabe tri hviezdicky, skor dva a pol.