Počátek (2010)

Tazky, pre mna asi najtazsi film, co sa tyka deja. Miestami, musim priznat, som sa fakt stracal v tych urovniach snoch, no dufam, ze po druhom zhliadnuti to uz bude lepsie. Film je spracovany vynikajuco, Nolan je vynikajuci reziser. No tentokrat mi tu chybal nejaky vyraznejsi zaporak, ale o tom to asi nie je. Ani akcia nie je nejako velmi ohurujuca. A co sa tyka hudby, tak cakal snad niekto od Zimmera nejaky biedny soundtrack?! Tento skladatel sa už veľmi dlho pohybuje na spicke mojho rebricka hudobnych skladatelov. To co mi najviac chybalo, boli emocie, takmer ziadne vo mne tento film nevyvolal. Preto davam 4*. P.S. dna 19.12.2010 videne druhykrat na Bluray-i, so zvukom DTS HD 6.1, toto moj zazitok len umocnilo. 5*

Bratři (2009)

Konecne film, ktory stoji za viac ako 3*. Tento rok som zatial lepsi film nevidel.

Ctihodný občan (2009)

Skoda, ze film nezostal na tej urovni, kde zacal. Od velmi dobreho psychologickeho uvodu, prechadza az k velmi tazko uveritelnemu akcnemu koncu. To, co scenarista vymyslel ako pointu, dava filmu dost silnu ranu pod pas. Inak ako priemer postacujuce na celkom fajn jednohubku.

Kick-Ass (2010)

Je mi velmi luto, ze hodnotim tento film len tromi hviezdickami. Po perfektnom trailery boli moje ocakavania asi privelmi velke. Alebo som stary na tento druh zabavy. Mne "fuckovanie" vo filme nevadi, nemam nic proti tomu. Len mam pocit, ze prave toto pritahuje ludi do kina, lepsie povedane teenagerov, ktori potom su vo svojom zivle a hodnotia filmy podla toho, kolkokrat sa vo filme povie slovo "fuck", zrejme cim viac, tym lepsie, a vyssie hodnotenie. Herecke obsadenie je vynikajuce, nad vsetkymi vycnieva , ako je tu uz niekolkokrat povedane mladucka Chloe Moretz, ktorej zrejme tento film spustil, dufam, ze slubnu, herecku buducnost. Akcia podla mna nie je az taka uzasna ako sa v komentaroch pise, a scena v skladisku, a la Doom, je velmi neprehladna. Hudba ujde, ale tiez to nie je nic vynimocne. Skoda. Viem, ze reziser tiez chcel poukazat na nastrahy internetu, ktore na nas cihaju kazdy den, na bezohladnost a arogantnost ludi, na ich neschopnost pomoct druhemu cloveku, ktory by potreboval pomoc. Bohuzial tak to teraz chodi, aj taki sme my, ludia. Za tuto myslienku mu davam 5*. No film, co sa tyka dynamiky, humoru a akcie pre mna za 3*. P.S. Skoda, ze aj v skutocnom zivote nedostanu zloduchovia taku nakladacku ako v zavere filmu, tato sekvencia je pre mna najlepsia v celom filme, za doprovodu dost dobrej hudby.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Fuj, to co bolo za bordel... Keby sa dal odpad hodnotit este aj hviezdickami, tak toto by bolo jednoznacne za 5. Neviem co je Statham za cloveka, ked prijal ulohu hrat v niecom takomto.

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Odpad najhrubsieho kalibru. Je to vysmech obycajnym ludom. Toto by som sa hanbil vysielat. Odpad, odpad, odpad.

Let's Dance (2006) (pořad) odpad!

Ine hodnotenie si to ani nezasluzi. Len ked sa clovek pozrie na tych ludi, hned vie, ze to s tancom nema absolutne nic spolocne. Isli tam len kvoli peniazom a nicomu inemu. Televizia sa chce nabalit na naivnich ludoch. Fuuuuuuuuuuuuj.

Na hraně temnoty (2010)

Skvely Mel Gibson. Jeho vykon je tradicne vyborny. No film uz taky nie je. Chyba tu gradacia deja, taha sa to, ani pointa filmu Vas neprekvapi. Je to taky slabsi priemer.

Kurýr 3 (2008)

Neviem preco sa tento film ubral natocenim druheho pokracovania smerom, ktorym si uplne znechutil svojich fanusikov. Tym smerom su tazko uveritelne akcne sceny, ktorych je uz v dvojke pozehnane, a tu v trojke este viac. Inak ma film celkom svizne tempo. Keby to bolo natocene viac realistickym zobrazenim, tak by som dal mozno aj o dve hviezdicky viac.

Smrt čeká všude (2008)

Nie som ziaden antifeminista, ale zenske meno na poste rezisera vo mne nevyvolava ziadne optimisticke ocakavania od filmu, ktory ma zaner vojnovy, thriller ... Musim povedat, ze na moje prekvapenie sa Kathryn urcite "pochlapila". No musim tiez povedat, ze oscara za najlepsi film roku by som jej urcite nedal.