Norman a duchové (2012)

Tak tohle rozhodně není pro malé děti, spíš tak 11+. I mně to chvílemi nahánělo husí kůži, a to je co říct. Zejména ten konec má skoro až epický charakter. Hudba je naprosto geniální (doporučuju unreleased version of Aggie Fights). Být trochu profesionálnější animace asi bych přivřel oko a pálil maximem, takhle zůstanu u 4 hvězd, ale za to jednoznačně zasloužených!!! 80%

V tom domě straší! (2006)

Překvápko jak sviňa a pro mě určitě nejvíce nedoceněný animák vůbec. Je to logické, animáky jsou určeny pro děti a horory zase nejsou určeny pro děti, no a když spojíte hororový příběh a animaci do jednoho celku a nabídnete ho všem, pravděpodobně ho ocení jen fandové hororu. Já jsem takový fanda a tenhle animák mě zaujmul jak humorem, tak i celkem inteligentním hororovým příběhem. 90%

Roboti (2005)

Naprosto průměrný animák bez jakékoliv přidané hodnoty, který nemá jak dospělé osazenstvo zaujmout. Pro děti to však nemusí být až tak slabé a aspoň je to učí k tomu, že snaha opravit starou věc je vlastně víc cool než kupovat nové nablýskané věci. 55%

Kocour v botách (2011)

Popravdě jsem to čekal podle některých hodnocení horší. Ale nadšený taky nejsem. Tvůrci si mohli dovolit vymyslet originální příběh a nemuseli kopírovat pohádku o kouzelných fazolích. 69%

Pride (2014)

Jeden z nejlepších good feeling filmů, co jsem mohl za poslední dobu vidět. A ač jsou mi homosexuálové v zásadě celkem ukradení, pokud nemají choutky se nějak veřejně předvádět, tak tady jsem jim ohromně fandil a soucítil s nima. Opravdu není jednoduché být homosexuálem, nebylo to jednoduché ani v 80. letech a nebude to jednoduché ani za 20 let. Kromě perfektně zvolených herců bych vyzdvihl fantastický soundtrack, úplně mi to připomnělo soundtracky k filmům Richarda Curtise, který to má taky v malíčku. Celkově parádní film, který by si zasloužil snad jen trochu lepší vysvětlení hornické krize...

Zataženo, občas trakaře (2009)

To musel vymyslet nějakej dobrej šílenec. Po pravdě ani nevím, co si o tom myslet, jestli to mělo mít nějaký vyšší význam nebo se o tom jen zdálo tvůrcům? Ani nevím, jestli to má nějaký výchovný potenciál směrem k dětem... Je to hodně zvláštní animák a nadšený z něho teda moc nejsem. 40%

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Odporný product placement, dotykové mobily a počítače, do toho otravné moderní songy, "cool selfíčka" a spousta přihřátejch postaviček. Ještě, že tam byla dominantní postava Drakuly, který se celou stopáž seč může snaží bojovat za staré dobré zvyky, na které se dnes už zanevřelo. Jde jen o paralelu. Jen tím chci říct, že animák, pro nějž je nejvíc cool mít dotykový mobil, facebook, pařit na diskotékách a být hodňoučký multikulti tolerantní slaboušek, takový animák ať si Sony pictures strčí za klobouk. Mažu to a svým děckám radši pustím Terminátora.

Hotel Transylvánie (2012)

Vlastně až na ty otřesný songy a trapnou diskotéku, velmi příjemná a vtipná podívaná, která určitě udělá radost nejen nejmladším, ale i odrostlejším dětem. 75%

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Podle mě průměrný animák, ale nelituju, že jsem si ho pustil. Ocenil bych zejména krátkou stopáž a spoustu narážek na Ameriku a jejich prezidenta, naopak musím zdrbat výběr monster, které nemají moc čím zaujmout a příběh podle mě nepřichází s ničím novým. 55%

Vánoční koleda (2009)

Překrásná animace plná skvělých triků a originálních nápadů, vytváří spolu s hudbou neopakovatelný Vánoční zážitek. Jenže!!! Proč proboha tam muselo být tolik šílených scén, uječených a otravných postav. Ani nespočítám, kolikrát jsem si zacpával uši. Přitom příběh je vlastně krásně naučný, potenciál tam je pro atakování top 200 filmů všech dob, beze srandy. ale zůstalo jen u potenciálu, který je využit jen částečně - atmosféra a animace nemá chybu, ale to nestačí. 70%