Pán velryb (2002)

Hrozně moc mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení. Ty postavy mi přišly zajímavé, hlavně v hlavní roli malá Keisha byla naprosto okouzlující. Jenže ta hrozná hudba, kamera, pomalé tempo, celkově zpracování katastrofální. Celý příběh šel tak mimo mě, film jsem musel natřikrát dokoukávat, protože to byla prostě nuda. Je to škoda, ten potenciál herecký i příběhový tam je a mohl být ještě větší, jenže film sám o sobě je špatný. :(

Věčně mladá (2015)

Tenhle film je jak dar z čistých nebes. Už dlouho jsem neviděl tak krásně a citlivě natočené romantické drama. Opravdu hluboce smekám. Blake Lively je naprosto lovely (zahrála to fantasticky), ostatní herci neskutečně sympatičtí včetně Forda a k tomu velmi civilní scénář, škoda jen toho závěru. Přál jsem si jiný konec, ale pravdou zůstává to, že už dlouho jsem se nevcítil do romantického filmu tak intenzivně jako v tomto případě.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Zaprvé Costnerovi sportovní filmy prostě sednou jak prdel na hrnec. Zadruhé je super, když někdo zkouší natočit zajímavý příběh i o jiném druhu sportu než je americký fotbal, baseball nebo basketbal. Zatřetí mi tento snímeček náramně sednul do nálady. Na maximum to sice není, občas nějaké to klišé tam je, ale celkově mě Mc Farland příjemně překvapil. 75%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ani jsem nečekal, že by z toho byla zázrakem nějaká pecka. Vlastně jsem se na tento poslední díl Hobita podíval jen z povinnosti. Spíš mě ale zaráží, že ani samotní fanoušci Pána prstenů a Hobita nejsou schopni uznat, že je to totální brak s otřesným digitálním vizuálem, bez hereckých výkonů (i ochotníci by zahráli líp) a hlavně bez příběhu a atmosféry, což je něco, co fakt nedokážu odpustit. Je mi líto, ale něco tak strašného a navíc fakt předraženého si víc jak hvězdu nezaslouží.

Milionový nadhazovač (2014)

Parádní sportovní film podle skutečné události. Hlavně chválím konec, žádné zbytečné protahování a vymýšlení nesmyslů. Škoda jen, že to nemělo o 10 až 15 minut kratší stopáž. Přesto doporučuju a jasných 80%

Backcountry (2014)

Čekal jsem mnohem víc než jsem dostal a bohužel těch drsnějších 10 minut to nezachrání. Potenciál tam je dost velký, ale zpracování mělo být úplně jiné. Hudba hrozná, kamera nic moc, fakt mi to nesedlo a navíc jsem chvílemi usínal, přitom survival horory jsou jedny z mých nejoblíbenějších, jenže tady tvůrci jednoduše nevěděli co s časem a jak vytvořit tu správnou atmosféru, takže za mě palec dolů... :/

Everly (2014)

Fanouškům klasických akčních filmů bych to asi nedoporučoval. Je to dost krvavé, dost brutální, chvílemi to nemá daleko do některých hororových subžánrů. Navíc je to hodně bláznivé, ujeté až skoro úchylné. Ale zase má to neskutečně sexy Salmu Hayekovou, která ve svých letech zesměšní i kdejakou dvacítku. Navíc ani neví, jak se nabíjí samopal, přesto tam na prostoru 7x7 metru vystřílí celý gang. Takže ano, bavil jsem se a respektuju záměř režiséra, který chtěl jen masakrovat hlava nehlava a to se mu povedlo natočit celkem obstojně. Potenciál tam však byl mnohem vyšší...55%

Parchanti (2010)

Začátek dost dobrý, pak to ale klesalo, hloupých scén přibývalo a bohužel to spadlo až na 2 slabé hvězdy. Neměl jsem žádná očekávání, ale přece jenom postavit celý film na tak primitivní zápletce přece nelze brát vážně. Jen díky svižnýmu střihu jsem to dokoukal, tempo je fakt dobré, jinak akční propadák. 30%

Ex Machina (2014)

Poměrné pomalé tempo vyprávění, ale o to působivější atmosféra, která mi pomaličku ale jistě zalézala pod kůži. Největším kladem je vycházející hvězda až ze Švédska = Alicia Vikander, která si mě omotala kolem prstu stejně jako nebohého blonďatého chlapce ve filmu. Dalším velkým kladem je fantastické zpracování a koneckonců i filosofická hodnota filmu. Nevýhoda spočívá v tom, že při dalším zkouknutí už to nikdy nebude takový zážitek jako napoprvé. Přesto dobrý film a jsem rád, že si našel poměrně dost fanoušků a hodnocení je zcela adekvátní. 75%

Velká šestka (2014)

Perfektní animák pro malé i velké. Pokud souhlasíte s tím, že Dreamworks poslední roky totálně válcuje konkurenci, tak už to zas neplatí. Walt Disney vrací úder !!!